Bezpieczne opalanie – o tych zasadach musisz pamiętać!

opalanie

Bezpieczne opalanie jest bardzo ważne. Aby nie narażać się na przykre konsekwencje długiego leżenia na słońcu, trzeba opalać się z głową, pamiętając o kilku ważnych zasadach.

Wszyscy kochamy lato, a najbardziej opalanie! Długie wylegiwanie się na słońcu to najlepszy relaks dla wielu z nas. Dla niektórych to właśnie opalanie jest kwintesencją udanego wakacyjnego wypoczynku. Jednak aby sobie nie zaszkodzić, trzeba zachować zdrowy rozsądek i opalać się z głową. Oto pięć podstawowych zasad bezpiecznego opalania, o których każdy powinien pamiętać. Ze słońcem nie ma żartów. Bezpieczne opalanie jest ważne!

Kremy z filtrem
Niby oczywiste, jednak wiele osób wciąż nie chce używać kremów, gdyż myślą, że grupa warstwa kosmetyku skutecznie zatrzyma promienie słoneczne, przez co skóra nadal będzie biała. W tym przypadku powinien jednak wygrać zdrowy rozsądek. Krem z filtrem to absolutna konieczność!

Ważne jest też, jakiego kremu używamy. Unikajmy kosmetyków, które mają w składzie tlenek cynku, tlenek tytanu czy mineralne filtry – te składniki z łatwością przenikają naszą skórę, negatywnie wpływając na gospodarkę hormonalną. Zawsze warto wybierać naturalne kosmetyki – w tym przypadku nie jest inaczej.

Opalanie w ciągu dnia
Są dwie podstawowe zasady:
1) opalaj się, jednak nie za długo! Niezabezpieczoną skórę wystawiaj na słońce tylko na 15 minut dziennie;
2) unikaj opalania w godzinach od 11 do 15, gdyż właśnie wtedy słońce emituje najmocniejsze promienie UV.

bezpieczne opalanie

Zabezpieczenie znamion
Jeśli masz na skórze znamiona lub większe pieprzyki, warto zabezpieczyć je przed słońcem, które negatywnie wpływa na ich dalszy rozwój. Możesz użyć w tym celu małych plasterków albo robnych listków, jeśli nie masz pod ręką niczego innego.

Nawilżenie skóry
Pamiętaj, aby po każdym opalaniu nawilżyć skórę. Jest to bardzo ważne, ponieważ skóra, która przez długi czas jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, zwyczajnie się wysusza. Nawilżenie przyniesie ulgę oraz przyspieszy gojenie ewentualnych oparzeń. Ponadto jest to gwarancja trwałej opalenizny.

Suplementy i czekolada
Przed planowanym urlopem warto zainwestować w suplementy, które wzmocnią naturalną barierę ochronną skóry. W tym przypadku dobrze sprawdzi się witamina A, C, karoteny, a także pycnogenol, czyli wyciąg z kory sosny nadmorskiej, który zwiększa tolerancję skóry na promienie UV.

Natomiast jeśli chodzi o czekoladę, to już 20 mg dziennie (czyli ok. 6 kostek) dwukrotnie zwiększa odporność skóry na promienie UV. Najlepiej oczywiście wybrać czekoladę gorzką, która ma najwięcej masy kakaowej w składzie.

Opalaj się z głową! Wtedy każdy urlop będzie udany :). Bezpieczne opalanie to sposób na piękną opaleniznę.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień