Biuro rachunkowe – nieocenione wsparcie dla Twojego biznesu

Biuro rachunkowe

Czy usługi biura rachunkowego służą tylko wygodzie przedsiębiorcy? A może mogą zaważyć na przyszłości biznesu? Okazuje się, że profesjonalna obsługa księgowa i kadrowo-płacowa jest w praktyce bezcenna!

Dlaczego warto skorzystać z obsługi biura rachunkowego? Powodów, dla których warto korzystać z usług biur rachunkowych jest całe mnóstwo. Dlatego przytoczymy tylko kilka z nich.

Przede wszystkim zyskujemy dostęp do aktualnej wiedzy ekspertów z wielu dziedzin. Otrzymamy profesjonalne doradztwo w zakresie księgowości, prawa podatkowego, kadr i płac, dotacji unijnych i wielu innych obszarów. Obecnie biura rachunkowe rzadko ograniczają się do jednego obszaru działalności. Ich pomoc zaczyna się już od pomocy w uruchomieniu działalności gospodarczej, przez znalezienie źródeł finansowania, planowania inwestycji, aż po reprezentację firmy przed organami państwowymi. Tej całej wiedzy i umiejętności nie zdobylibyśmy samodzielnie, a jeśli nawet to czas przedsiębiorcy jest często na to zbyt cenny. Dużo lepiej zaangażować się w rozwijanie własnej działalności, podejmowanie działań marketingowych, doskonalenie jakości obsługi klienta itd. Korzystając z usług biura księgowego oszczędzamy na inwestycje w dział księgowości, komputery, sprzęt biurowy czy też niezbędne, specjalistyczne i często drogie programy komputerowe. Wszystko to mamy niejako w cenie usług.

Profesjonalne biuro rachunkowe pieniądze

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy dobrze sprawdzić dostępne na rynku oferty tak, aby wybrać najlepszą i najbardziej profesjonalną usługę. Perfekt-Biz to czołowe biuro rachunkowe w Krakowie oferujące profesjonalne usługi w zakresie księgowości, podatków, a także kadr i płac.

Komfort i bezpieczeństwo przy współpracy z biurem rachunkowym

Współpraca z biurem rachunkowym to także nieoceniony komfort i poczucie bezpieczeństwa. Oddanie prowadzenia rachunkowości i księgowości w ręce specjalistów to ograniczenie do minimum ryzyka popełnienia błędów, które wiążą się nie tylko ze stratami materialnymi, ale też z ogromnym stresem. Oczywiście za błędy, na przykład w kwestiach podatkowych, odpowiedzialność zawsze ponosi przedsiębiorca, ale biura rachunkowe bardzo często posiadają ubezpieczenia, które pozwalają na wypłatę rekompensaty, gdyby przedsiębiorca w wyniku błędu leżącego po ich stronie został narażony na straty.

Czym zajmują się biura rachunkowe?

Biura rachunkowe wyręczają swoich klientów w zakresie szeroko pojętych obowiązków finansowo-księgowych. Oznacza to, że księgują przepływ środków finansowych oraz dokumenty sprzedażowe i zakupowe. Prowadzą księgi przychodów i rozchodów. Rozliczają podatki i pomagają optymalizować kwestie podatkowe. Zapewniają obsługę kadrowo-płacową, a więc rozliczają płace pracowników i przygotowują rozliczenia oraz raporty do ZUS. Prowadzą ewidencję środków trwałych. Mogą też sporządzać wszelkiego rodzaju deklaracje podatkowe, sprawozdania finansowe, raporty, analizy finansowe. Reprezentują też firmy przez ZUS, US i innymi organami państwowymi w trakcie kontroli lub postępowań urzędowych. Coraz częściej zajmują się też windykacją należności, przeprowadzają analizy ryzyka finansowego, pomagają tworzyć strategie biznesowe i wiele więcej. Oczywiście zakres usług zależy od tego, jaki wachlarz specjalistów zatrudnia konkretne biuro rachunkowe.

Kraków biuro rachunkowe

Do kogo skierowane są usługi biur rachunkowych?

Z usług biur rachunkowych może korzystać każdy. Profesjonalne biura rachunkowe z powodzeniem obsługują małe, jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i duże przedsiębiorstwa. Współpracę można podjąć na każdym etapie prowadzenia działalności, a więc zarówno na początku swojej przygody z biznesem, jak i w momencie, gdy firma prężnie działa na rynku.

Ile kosztują usługi biur rachunkowych?

Ceny usług zależą od wielu kwestii. Zaliczyć można do nich renomę i doświadczenie biura, jego lokalizację czy też zakres świadczonych przez nie usług. Wycena jest zawsze dokonywana indywidualnie, w zależności od tego ilu pracowników zatrudnia firma oraz od tego ile średnio miesięcznie przedsiębiorstwo generuje faktur przychodowych i kosztowych oraz innych dokumentów koniecznych do zaksięgowania. Obsługa kadrowo-płacowa jednego pracownika zaczyna się już od 50 zł netto, prowadzenie ksiąg rachunkowych do 10 dokumentów miesięcznie to kwota od 600 do 800 zł netto, prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów do 10 dokumentów miesięcznie zaczyna się od 150 zł. Oczywiście wraz z rozwojem firmy i jej zapotrzebowaniem na usługi ceny będą się zmieniać, ale można też negocjować koszt usług biura rachunkowego.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień