Brzydki zapach w mieszkaniu – jak się go pozbyć?

brzydki zapach w mieszkaniu

Brzydki zapach w mieszkaniu może mieć wiele przyczyn, dlatego aby go uniknąć, warto znać różne sposoby na odświeżenie domowego zacisza. Jak się pozbyć brzydkiego zapachu z domu? Oto kilka pomysłów!

Brzydki zapach w mieszkaniu to częsty problem. Oczywiście można wówczas otworzyć okna i wywietrzyć dom, jednak jest to raczej krótkotrwałe rozwiązanie. Jeśli nie znajdziemy źródła brzydkiego zapachu, to niestety ciężko będzie się go pozbyć. Zatem co zrobić, aby wchodząc do domu zawsze witała nas przyjemna i świeża woń?

Typowe odświeżacze powietrza i zapachowe świece
Jest to najbardziej popularny sposób na odświeżenie zapachu w naszym domu. W takim przypadku możemy samodzielnie wybrać taki zapach, który odpowiada nam najbardziej. Odświeżacze powietrza są znacznie silniejsze niż zapachowe świece, ponadto z biegiem czasu ich zapach może okazać się bardzo drażniący, a nawet sztuczny, dlatego z pewnością nie jest to rozwiązanie dla wrażliwych nosów. Dobrym rozwiązaniem mogą być też olejki eteryczne. Nie wszyscy wiedzą, że olejek eukaliptusowy jest w stanie usunąć zapach dymu papierosowego z mieszkania. Jak to zrobić? Wystarczy olejek połączyć z wodą, a pod naczyniem postawić małą świeczkę, aby podgrzała ciecz. Unosząca się para skutecznie odświeży zapach mieszkania.

świeca zapachowa

Soda oczyszczona
Soda oczyszczona ma bardzo wiele zastosowań. Jeden z nich to właśnie niwelowanie nieprzyjemnych zapachów. Soda oczyszczona jest ekologiczna i nie jest toksyczna, dlatego będzie bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Sodę oczyszczoną można wsypać do kosza na śmieci, albo posypać nią tapicerkę mebli – po kilkunastu minutach wystarczy tylko odkurzyć materiał i gotowe. Soda to szybki, tani i całkowicie bezpieczny sposób na odświeżenie zapachu mieszkania.

Obrany ziemniak i kawa – pogromcy smrodu z lodówki
Nieprzyjemny zapach unoszący się w kuchni po otwarciu lodówki to codzienność. Jednak są na to dwa sprawdzone sposoby. Brzydkie zapachy doskonale pochłaniają ziarna kawy (wystarczy postawić w lodówce mały kubeczek wypełniony kawą) oraz obrany ziemniak. Są to sposoby banalnie proste i skuteczne. Koniecznie spróbuj.

kawa

Ozonowanie
Oprócz powyższych metod można także skorzystać z ozonowania, które jest wykonywane przez specjalną firmę. To sposób przeprowadzania dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Czynnikiem biobójczym jest ozon. Ozonowanie usuwa nieprzyjemne zapachy, a także wirusy, zarodniki pleśni i grzybów.

Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do świeżego zapachu w mieszkaniu jest jego regularne i dokładne sprzątanie. Czysty dom to pachnący dom :).

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień