Bungee fitness – poczuj się lekka jak piórko!

bungee fitness

Bugnee fitness to nowość zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jednak ta dyscyplina prężnie się rozwija, wciąż zyskując nowych zwolenników. Nic w tym dziwnego – przecież każdy z nas czasami pragnie oderwać się od ziemi.

Bungee fitness sprowadziły do Polski dwie kobiety – Natalia Jakuła i Paulina Sudoł. Takie zajęcia wymyślono w Azji. Dziewczyny zorganizowały produkcję stanowisk w Toruniu, stalowe elementy sprzętu sprowadzają z Francji, gumowe liny z Włoch, natomiast wykonanie uprzęży i specjalnych spodenek zleciły polskiej firmie obsługującej wspinaczy. Jednak co to w ogóle jest bungee fitness? Dlaczego te zajęcia są takie wyjątkowe?

Specyfika zajęć bungee fitness
Bungee fitness to zajęcia, na których ćwiczy się, będąc przypiętym do specjalnych uprzęży (podobnych jak przy skoku na bungee), które są przymocowane do sufitu. Instruktor pomaga założyć uprząż i dopasowuje ją do wagi oraz wzrostu konkretnej osoby. Aby zobaczyć, z czym to się je, na początku wykonuje się kilka kroków w przód i w tył – trzeba dokładnie poczuć opór liny. Potem dochodzą przysiady i podskoki, które gumowa lina doskonale amortyzuje. Organizm szybko się przyzwyczaja do nowej sytuacji, a trening staje się świetną zabawą.

bungee fitness
Źródło: http://www.hypeandstuff.com/bungee-workout-dancevault-studios-singapore/

Dlaczego bungee fitness to wyjątkowe zajęcia?
Przede wszystkim dlatego, że na takim treningu jesteśmy w stanie oderwać się od ziemi. Przez chwilę można poczuć się lekkim jak piórko. Jest to zabawa z grawitacją. Uczestnicy zajęć czują się lekko – jakby byli w stanie nieważkości. Po skończonym treningu, gdy wasze stopy znowu dotkną ziemi, z pewnością zatęsknicie za tą nieważkością i wolnością ruchów.

Ponadto są to rewelacyjne ćwiczenia dla tych, którzy chcą wzmocnić całe swoje ciało i wszystkie mięśnie. To konkretna praca mięśniowa połączona ze świetną zabawą. Można powiedzieć, że bungee fitness jest nieco podobny do TRX, jednak w tym przypadku lina jest elastyczna, przez co możliwy jest znacznie większy zakres ruchów (nie tylko w pionie, ale też w poziomie).

Warto również wspomnieć o ekskluzywności tych zajęć – na sali mieści się ok. 13 stanowisk do bungee fitness, dlatego zajęcia odbywają w małych, kameralnych grupach. Dzięki temu instruktor jest w stanie poświęcić uwagę każdej osobie.

Na co trzeba uważać na zajęciach bungee fitness?
Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę, aby nie obciążać nadgarstków przy lądowaniu na rękach – należy to robić z wyczuciem. Ponadto przy schorzeniach kręgosłupa powinno się ostrożnie podskakiwać – aby zmniejszyć ryzyko urazu, podczas podskoku i opadnięcia warto spiąć mięśnie brzucha i pośladków. Jednak nie martwcie się na zapas – przed rozpoczęciem ćwiczeń instruktor wszystko wam wyjaśni.

Co myślicie o takiej formie aktywności fizycznej? A może już próbowaliście swoich sił na zajęciach bungee fitness? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień