Ciesz się gładką skórą na dłużej! Sposoby na odrastanie włosków

Chyba nie ma na świecie kobiety, która nie marzyłaby o tym, aby pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze! Gdyby była taka możliwość, z chęcią skorzystałabym z takiej okazji, szczególnie z myślą o lecie, kiedy nie tylko nogi muszą wyglądać nienagannie, gładko i błyszcząco, a najlepiej całe ciało. A co Ty na to, gdybym podzieliła się z Tobą naturalnymi i domowymi sposobami na opóźnienie odrastania włosków? Sama je wypróbowałam i przyznam, że spełniły moje oczekiwania! Od czasu przetestowania stosuje je systematycznie, a efekt przynosi rezultaty!

Na początek

Zaplanuj sobie dzień, w którym będziesz depilowała nogi, czy inne fragment ciała. Staraj się nie działać spontanicznie, ponieważ będziesz musiała częściej korzystać z maszynki, a tego pragniemy uniknąć, prawda?

Dlatego, dzień przed depilacją weź długą kąpiel i zrób sobie domowe Spa. Nie dość, że się rozluźnisz i zapomnisz o problemach, to przy okazji odżywisz skórę i zniwelujesz niedoskonałości ciała. A podczas kąpieli wykonaj peeling solny na obszarze, który następnego dnia pragniesz ogolić. Najlepiej robić to odrobinę szorstką rekawicą. Dzięki temu pobudzić cebulki włosów, a także ‘wyciągniesz’ na wierzch te, które zapragnęły odrobinę wrosnąć w skórę. Taki delikatny peeling zetrze martwy naskórek i pomoże wydostać się włoskom na powierzchnię.

Przed depilacją

I znowu. Gdy pragniesz wydepilować ciało weź prysznic, kąpiel lub delikatnie zmyj z danej powierzchni to, co się na niej nagromadziło (w tym pot i oleje). Dzięki temu nie zapchasz tak szybko ostrza maszynki, a dodatkowo nawilżysz skórę i włoski, które będzie Ci łatwiej usunąć.

Pożycz od chłopaka piankę do golenia

I nie bój się męskiego zapachu 😉 Delikatnie nawilży skórę i włoski, a dodatkowo uzyskasz działanie opóźniające wyrastanie nowych włosków

Dokładnie wybierz maszynkę dla siebie

Kobietom zdecydowanie trudniej dogodzić. Maszynka musi być ostra, nie tępić się zbyt szybko, a jednocześnie być na tyle delikatna, by nie podrażnić i nie wysuszyć skóry. Pamiętaj, aby wybierać te z paskami nawilżającymi! I nie podkradaj maszynki chłopakowi! Chyba nie chcesz się nabawić podrażnienia meszków włosowych, prawda?

Krem po depilacji

Zawsze pamiętaj, aby odpowiednio nawilżyć skórę również po zabiegu. Wybierz specjalny krem po depilacji, którego zadaniem jest opóźnienie wyrastania włosków. Dzięki temu będziesz cieszyć się nawilżoną i gładką skórą na dłużej 🙂

Według mnie najlepiej sprawdza się peeling dzień przed oraz odpowiednie kremy nawilżające i te, które opóźniają odrastanie włosków. Myślałam, że to tylko chwyt reklamowy, jednak muszę przyznać, że świetnie się sprawdzają!

Do kolejnego, Ania 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień