Co to jest kredyt gotówkowy? Wymagane dokumenty przy kredycie gotówkowym

Wniosek o kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to jest kredyt wypłacany w całości w gotówce, jest to kredyt przyznawany na bieżące wydatki. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kwota kredytu gotówkowego jest niewielka, a okres spłaty krótki.

Kredyt gotówkowy to pożyczka w niewielkiej kwocie udzielana przez bank na dowolny cel, który nie jest związany z prowadzoną działalnością zarobkową. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na drobny remont zakupy, wakacje, czy wsparcie budżetu domowego. Składając wniosek o kredyt gotówkowy najczęściej bank wymaga podania celu, na jaki kredyt jest udzielany, ale nie sprawdza wydatkowania udzielonej pożyczki.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy warto wziąć, kiedy nie mamy wystarczających środków finansowych na niespodziewane wydatki. Ponadto, kredyt gotówkowy warto wziąć na wydatki sezonowe, które poważnie nadwyrężyły by nasz budżet domowy, ale rozłożone na raty nie będą dużym obciążeniem dla domowych finansów. Wiele osób zaciąga kredyt gotówkowy na wakacje, drobny remont czy zorganizowanie uroczystości rodzinnych, takich jak komunia, czy wesele. W przypadku kredytów gotówkowych bank nie kontroluje przeznaczenia i wydatkowania pożyczki.

Kredyt gotówkowy

Otrzymanie kredytu gotówkowego wydaje się nieskomplikowana sprawą, jednak aby mieć pewność, że taki kredyt otrzymamy, warto skorzystać z pomocy fachowców. AF Finance to zespół specjalistów, którzy pomogą Ci szybko i bez kłopotu otrzymać wymarzony kredyt gotówkowy, a także wiele innych rodzajów finansowania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Przy wyborze kredytu gotówkowego warto przeanalizować oferty kilku banków, ponieważ kwota, jak i warunki kredytu gotówkowego mogą być różne w zależności w różnych bankach. Decydując się na kredyt gotówkowy, należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, która będzie miała wpływ na wysokość kwoty do spłacenia. Oprocentowanie może być stałe lub zmienne. W pierwszym przypadku wysokość rat przez cały okres będzie stała, w drugim przypadku rata będzie uzależniona od wahania stóp procentowych. Na wysokość rat składają się:

Oprocentowanie – zawsze warto szukać kredytów gotówkowych z jak najniższym oprocentowaniem, zgodnie z obowiązującym prawem oprocentowanie kredytu nie może być wyższe niż 10%.
Prowizja – czyli opłata naliczana przez kredytodawcę (bank), jest to opłata, którą pobiera bank za udzielenie kredytu. Prowizję można opłacić jednorazowo lub może być doliczona do wysokości rat.
Okres spłaty kredytu gotówkowego – w zależności od standardów banku ilość rat i okres spłaty może być różny.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest udzielany wyłącznie przez banki, taki kredyt jest znacznie łatwiej uzyskać niż jakikolwiek inny rodzaj kredytu. W niektórych bankach wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć przez internet. Kredyt gotówkowy można uzyskać w innym banku niż ten, w którym posiadamy rachunek bieżący (konto bankowe). Aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy spełnić kilka warunków: kredyt gotówkowy może otrzymać osoba, która jest pełnoletnia i posiada ważny dokument tożsamości stały dochód i możliwość udokumentowania wysokości dochodu pozytywną historię kredytową – bank rozpatrując wniosek, sprawdza historię kredytową.

Kredyty gotówkowe

Przygotowanie wniosku o kredyt gotówkowy

Przygotowanie i wypełnienie wniosku o kredyt gotówkowy nie jest skomplikowane. W niektórych bankach wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć przez internet. Aby cały proces składania wniosku o kredyt gotówkowy przebiegł szybko i sprawnie należy przygotować dowód osobisty ubiegającego się o kredyt gotówkowy. W zależności od banku kredytobiorca wypełnia oświadczenia od pracodawcy o wysokości osiąganych miesięcznych dochodów, inne banki wymagają zaświadczenie o wysokości miesięcznego dochodu, wraz z okresem, na który została podpisana umowa o pracę. We wniosku o kredyt gotówkowy należy podać wszystkie dane osobowe, a także wysokość osiąganych dochodów, ilość osób w gospodarstwie domowym i miesięczne koszty utrzymania.

Kredyt gotówkowy jako wkład własny

Zgodnie z obowiązującym prawem, wkład własny nie może być finansowany żadną pożyczką lub kredytem. Ponadto, banki nie udzielają kredytów gotówkowych na wkład własny, ale też nie sprawdzają na co, jest przeznaczony już przyznany i wypłacony kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy jest przyznawany w bardzo krótkim terminie, a formalności ograniczone do minimum, dlatego często kredyt gotówkowy jest traktowany przez kredytobiorców jak koło ratunkowe. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na różne wydatki, również niespodziewane, jak awaria w domu czy wakacje. Najłatwiej i w najkrótszym terminie kredyt gotówkowy można otrzymać w baku, w którym prowadzimy rachunek bieżący.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Weronika
    • 8 września 2020
    Odpowiedz

    Ciekawy artykuł. Muszę podeslać kumpeli bo myśli o kredycie na samochód :>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień