Czas trenerów – czy warto?

Większość z nas, idąc na siłownię, nie ma pomysłu na swój trening. Ilość sprzętów i różnorodność zajęć grupowych niejednego mogą przytłoczyć. Dlatego często zdarza się, że korzystamy tylko z najprostszych maszyn, nie próbując niczego nowego. Tak było również w moim przypadku. Z wielu sprzętów po prostu nie umiałam korzystać, a poza tym brakowało mi ogólnej wiedzy sportowej. Czy w takiej sytuacji warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Moda na trenera

Zawód trenera personalnego stał się ostatnio bardzo popularny. Niekiedy można odnieść wrażenie, że na siłowni jest więcej trenerów niż ich klientów. Dlaczego tak jest? Ponieważ wielu uważa się za trenerów personalnych, nie mając przy tym ukończonych tematycznych kursów i szkoleń. Tacy ludzie nie posiadają odpowiednio szerokiej wiedzy – opierają się jedynie na swoim doświadczeniu i informacjach, które przeczytali gdzieś w Internecie. Dlatego jeśli poważnie myślisz o skorzystaniu z usług trenera personalnego, wybierz osobę nie tylko doświadczoną, ale również odpowiednio i rzetelnie przeszkoloną.  Trener, który nie zna się do końca na tym, co robi, zamiast pomóc, może również zaszkodzić.

Dlaczego warto?

Trener personalny z pewnością pomoże ci ułożyć odpowiedni dla ciebie plan treningowy, który będzie zgodny z wyznaczonym celem (schudnięcie, przybranie na wadze, wyrzeźbienie ciała itp.) Wybierze takie ćwiczenia, które będą dopasowane do twoich możliwości. Przy tym będzie również czuwał nad poprawnym ich wykonywaniem (zła technika ćwiczeń może doprowadzić do wielu kontuzji!). Dodatkowo pomoże ci urozmaicić twój trening – pokaże różne ćwiczenia, przy wykorzystaniu różnych sprzętów (nie tylko bieżni i orbitreka ;)). Natomiast jeśli któregoś dnia dopadnie cię leń, trener odpowiednio zmotywuje cię do dalszej pracy i do zdrowego, aktywnego trybu życia 🙂

Co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Po pierwsze musisz wiedzieć, że treningi z trenerem personalnym nie są tanie. Ceny wahają się od 50 do 250 zł za jedną godzinę treningu. Po drugie, trzeba postawić na systematyczność – 2, 3 trening w tygodniu, jeśli mają być skuteczne, nie mogą cię przerażać. I po trzecie, musisz to wszystko traktować poważnie, szanując nie tylko swój czas, ale również trenera – opuszczenie treningu, bez wcześniejszej informacji, nie może się zdarzyć.

Jeśli szukasz osoby, która skutecznie tobą pokieruje, koniecznie pomyśl o trenerze personalnym. Wybierając odpowiednią osobę, na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy.

Do kolejnego, Jagoda 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień