Czujesz, że zaraz wybuchniesz? Nie pozwól na to!

Dzisiejszy dzień zdecydowanie należy do tych najgorszych w całym roku. Czy wy również macie takie chwile, gdy wszystko was denerwuje i jedyne, na co macie ochotę, to ucieczka? Jeśli tak, to bądźcie pewni, że świetnie wiem, co czujecie. Oczywiście ucieczka nie należy do najlepszych pomysłów, ale nie martwcie się – mam dla was cztery sprawdzone przeze mnie sposoby, jak poradzić sobie w takich chwilach i uspokoić myśli. Jeśli akurat szukacie ciekawego pomysłu na odprężenie i wyciszenie, to zapraszam do lektury.

Domowe Spa

Moim ulubionym i najskuteczniejszym sposobem na uspokojenie jest domowe Spa! To zawsze działa. Gorąca kąpiel z pianą, kojąca maseczka na twarz i książka – już na samą myśl poprawia mi się humor. Naprawdę nie ma nic lepszego niż chwila samotnego relaksu. Koniecznie spróbuj, a na pewno przyznasz mi rację.

Basen

Woda działa na mnie odprężająco. Po ciężkim dniu wizyta na basenie jest dla mnie niczym wygrana na loterii. Gdy zanurzam się w wodzie, wszystkie problemy wydają się znacznie mniejsze. Jeśli nigdy tego nie próbowałaś, żałuj! W wodzie nasze ciało staje się lżejsze, a pływając na plecach, można poczuć się tak, jak w stanie nieważkości. To naprawdę świetne, odprężające uczucie!

Muzyka czyni cuda

Gdy jesteśmy przygnębieni lub zdenerwowani, często słuchamy takich piosenek, które zamiast poprawić nam humor, jeszcze bardziej nas dobijają. A to jest najgorsze, co możemy zrobić! Postaw na coś wesołego i rytmicznego. Będziesz zdziwiona, jak szybko poprawi się twój nastrój. Muzyka to świetne lekarstwo – zawsze skuteczne.

Świeże powietrze

Jeśli mieszkasz na wsi lub poza miastem, to jesteś w idealnej sytuacji. Spacer na świeżym powietrzu zawsze pomaga! Dotlenisz się, a bliskość natury sprawi, że od razu poczujesz się lepiej. Wszystkie negatywne emocje znikną. Natomiast gdy mieszkasz w mieście, tak jak ja, to wybierz się do parku – jak najdalej od blokowisk, samochodów i tłumów ludzi. Postaraj się znaleźć takie miejsce, gdzie choć na chwilę zapomnisz o codziennych sprawach.

Gdy czujecie, że cały świat wali wam się na głowę, musicie działać szybko! Nie czekajcie, aż negatywne emocje całkowicie nad wami zapanują. Jeśli potrzebujecie dodatkowej dawki spokoju, zaparzcie melisę, która działa odprężająco. Pomoże wam spokojnie zasnąć, co często nie jest takie łatwe, szczególnie po najgorszym dniu w całym życiu.

Te cztery sposoby sprawdziłam na sobie, więc mogę wam je polecić z czystym sumieniem.

A wy macie jakieś inne, ciekawe i skuteczne sposoby na uspokojenie? Koniecznie dajcie znać!

Do kolejnego, Jagoda 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień