Dlaczego kilka razy w tygodniu warto zrezygnować z makijażu?

makijaż

Uważam, że makijaż (zrobiony z rozsądkiem) jest ozdobą każdej kobiety. Jednak nie ulega wątpliwości, że wykonywany codziennie nie pozostaje bez wpływu na naszą cerę. Zatem dlaczego warto zrezygnować z codziennego robienia makijażu?

Piękny make-up pozwala kobietom poczuć się pięknie i dodaje pewności siebie. Warto jednak zaznaczyć, że dla niektórych makijaż to nie tylko dodatek, lecz konieczność – mowa oczywiście o tych kobietach, którym make-up pozwala ukryć problemy skórne. Jednak każda z nas, bez względu na rodzaj cery, powinna czasem zrezygnować z makijażu. Poniżej postaram się was do tego przekonać.

makijaż

Odpoczynek i regeneracja
Nie od dziś wiadomo, że cera najlepiej regeneruje się w nocy, czyli wtedy, gdy nie mamy na twarzy ani grama makijażu (przynajmniej nie powinnyśmy mieć!). Warto czasami przedłużyć ten czas i pozwolić skórze na odpoczynek także w ciągu dnia. Zamiast makijażu nałóż lekki krem nawilżający lub olejek, np. migdałowy, który świetnie wpływa na cerę. Dzięki temu skóra przez cały dzień będzie miała nieograniczony dostęp do powietrza, ponadto odświeży się i zregeneruje. Kilka warstw kosmetyków nakładanych na cerę każdego dnia często powoduje, że skóra po zmyciu makijażu wygląda na zmęczoną. Tym bardziej warto dać jej odpocząć :).

Składy podkładów pozostawiają wiele do życzenia…
Nie ulega wątpliwości, że większość drogeryjnych podkładów, których używamy, nie ma dobrych składów, dlatego nie zawsze pozytywie wpływają na cerę. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby całkowicie z nich zrezygnować, przecież wszystko jest dla ludzi! Warto jednak czasem odpuścić sobie nakładanie podkładu. Można także zainwestować w kosmetyk naturalny, który przyda się wówczas, gdy zechcemy zrezygnować z tego drogeryjnego.

makijaz

Negatywne skutki demakijażu
Robiąc demakijaż, mocno pocieramy i trzemy naszą skórę, co skutkuje szybszym pojawieniem się zmarszczek lub ich pogłębieniem. Zatem codziennie wykonywany demakijaż, szczególnie ten niezbyt delikatny, może znacząco pogorszyć stan naszej cery. Poza tym, czy nie byłoby przyjemnie nie musieć zmywać wieczorem tych wszystkich warstw z twarzy? Dajmy odpocząć nie tylko skórze, ale i sobie :).

Jeśli nie czujesz się dobrze bez makijażu, to spróbuj z niego zrezygnować w dniu, w którym nie musisz nigdzie wychodzić, np. na weekendzie. Przerwy od makijażu nie tylko poprawią stan twojej cery, ale także pomogą ci się w pełni zaakceptować, nawet bez wielu warstw kosmetyków na twarzy. Poza tym naturalność jest obecnie bardzo modna :).

A wy lubicie siebie bez makijażu?

Do kolejnego, Jagoda 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień