Dobre horrory na zimowe wieczory

horror

Uwielbiam horrory! Żaden inny gatunek filmowy nie wzbudza we mnie tylu emocji. Moim zdaniem horrory są idealne na długie zimowe wieczory. Zatem jeśli też jesteś ich fanem, to zapoznaj się z moimi propozycjami.

Zimą już o 16 robi się ciemno, więc wieczory w tym czasie są naprawdę długie. Co wtedy robić? Na dworze zimno, w TV jak zwykle nie ma nic ciekawego, a książka już przeczytana. Co więc pozostaje? Ciepły koc, popcorn i dobry film – najlepiej horror. Ostatnio miałam okazję obejrzeć mnóstwo horrorów, głównie tych nowych, czyli z 2016 lub 2017 roku. Do mojego zestawienia wybrałam cztery naprawdę dobre (straszne) filmy, które szczerze polecam.

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii
Akcja tego filmu toczy się w 1630 roku w Nowej Anglii. Małżeństwo (William i Katherine) oraz piątka ich dzieci wiodą spokojne życie na wsi, w odosobnieniu. Wszystko się zmienia, gdy znika ich najmłodszy, nowonarodzony synek. Po tym wydarzeniu członkowie rodziny przestają sobie ufać i zwracają się przeciwko sobie. Film jest niezwykle ciekawy i wciągający. Momentami przerażający. I co najważniejsze – zakończenie jest zaskakujące.

Bye bye Man
Akcja zaczyna się w momencie, gdy trójka studentów wprowadza się do nowo wynajętego domu na przedmieściach. Już na samym początku dzieje się w nim coś dziwnego, co przeraża bohaterów. Jednak fabuła rozkręca się dopiero wówczas, gdy lokatorzy bezwiednie uwalniają tajemniczą postać, która jest odpowiedzialna za przerażające i niewytłumaczalne zachowania u ludzi. Film cały czas trzyma w napięciu, a ponadto w pewnych momentach nie wiadomo już, co jest prawdą, a co wyobrażeniem.

horrory

Autopsja Jane Doe
Znaleziono ciało nieznanej dziewczyny. Policjanci podejrzewają, że została zamordowana, dlatego sekcję jej zwłok zlecają dwóm śledczym – kornerowi Tildenowi i jego synowi. Podczas oględzin ciała zauważają ślady obrzędów rytualnych. Im więcej mężczyźni odkrywają, tym dziwniejsze i straszniejsze rzeczy zaczynają się dziać. Film jest niezwykle mroczny i tajemniczy. A tytułowa Jane Doe niejednego może przerazić.

Nie oddychaj
Akcja zaczyna się w momencie, gdy grupa młodych ludzi postanawia włamać się do domu niewidomego mężczyzny. Uważają, że będzie on łatwym celem i nie sprawi im żadnego kłopotu. Niestety ich przypuszczenia okażą się błędne, a dom niewidomego stanie się dla nich miejscem walki o własne życie. To horror mroczny, klaustrofobiczny i cały czas trzymający w napięciu.

Wszystkie cztery horrory są przede wszystkim ciekawe i zaskakujące, dlatego nie ma mowy o nudzie! Moim zdaniem to idealne propozycje na wieczór. Jeśli się boisz, to zawsze możesz zaciągnąć przed ekran drugą połówkę lub przyjaciela :). Miłego seansu!

Do kolejnego, Jagoda 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień