Szczoteczki elektryczne do zębów – zadbaj o swój uśmiech

szczoteczka elektryczna

Szczoteczki elektryczne to rewelacyjna pomoc w dbaniu o codzienną higienę jamy ustnej. Dzięki intensywnym ruchom pozwalają na dokładne usuwanie płytki nazębnej, a wbudowany timer pomaga w zachowaniu odpowiedniego czasu szczotkowania. Koniecznie wypróbuj!

Rynek tego typu produktów jest jednak bardzo bogaty i niekiedy sporym problemem jest zdecydowanie, która szczoteczka będzie dla nas najlepsza. Szczoteczki elektryczne można podzielić na trzy grupy produktów: szczoteczki rotacyjne (więc tak na prawdę wszystkie szczoteczki oferowane nam przez firmę Braun Oral-B), szczoteczki soniczne (działają w oparciu o fale dźwiękowe, a ich włosie porusza się najczęściej w sposób wymiatający) oraz szczoteczki ultradźwiękowe (bardzo delikatne w działaniu, ponieważ same ultradźwięki nie powodują mechanicznego oczyszczania powierzchni szkliwa – ich zadaniem jest rozbijanie łańcuchów bakterii). Każda z wymienionych grup to kolejnych kilka modeli, których rozpiętość cenowa jest dość znaczna. Jednak czy zawsze musimy wybrać tę najdroższą szczoteczkę elektryczną, aby zapewnić sobie odpowiedni efekt domycia zębów? Okazuje się, że niekoniecznie, a bardzo dobrym tego przykładem jest szczoteczka Braun Oral-B PRO 2000.

Na początku warto wspomnieć o samej technologii zastosowanej w szczoteczkach elektrycznych firmy Braun Oral-B. Producent przekazuje nam do dyspozycji dwa rodzaje ruchu: 2D i 3D. Ruch 2D został zastosowany jako pierwszy i obecnie możemy go spotkać w najprostszych wersjach szczoteczek niemieckiego producenta. Sposób poruszania się włosia w tym przypadku to oscylacjo-rotacja, czyli, mówiąc najprościej, ruch półobrotowy. Natomiast technologia 3D to udoskonalona wersja ruchu 2D. Do oscylacjo-rotacji dołączono pulsację (ruch przód-tył), która ma za zadanie rozbijać płytkę nazębną nagromadzoną na powierzchni szkliwa i jeszcze lepiej ją usuwać.

szczoteczka elektryczna
szczoteczka elektryczna

W przypadku szczoteczek rotacyjnych bardzo często spotykamy się z informacją, że te modele nie są polecane osobom cierpiącym na problemy z dziąsłami – faktycznie tak jest. Ruchy oscylacyjno-rotacyjne zapewniają precyzyjne usuwanie płytki nazębnej, dzięki czemu nasze zęby są gładkie i lśniące, jednak jednocześnie jest to ruch dość ścierny i abrazyjny dla dziąseł. Dlatego rzeczywiście na takie szczoteczki elektryczne mogą pozwolić sobie tylko te osoby, których dziąsła są w dobrej kondycji. Druga sprawa to kwestia docisku. Przy ruchu rotacyjnym powinniśmy bardzo uważać na to, z jaką siłą szczotkujemy zęby. Zbyt mocne przyciskanie szczoteczki do powierzchni szkliwa może bowiem powodować odsłanianie się szyjek zębowych (szczególnie jeśli używamy końcówek z twardszym włosiem). Warto o tym pamiętać podczas wyboru szczoteczki.

Wróćmy zatem do szczoteczki elektrycznej Braun Oral-B PRO 2000. Szczoteczka PRO 2000 to średnia półka cenowa w ofercie firmy Braun Oral-B i jednocześnie idealny przykład bardzo dobrego stosunku ceny do jakości produktu. W modelu zastosowano ruchy w technologii 3D (8.800 ruchów oscylacyjno-rotacyjnych + 40.000 ruchów pulsacyjnych), które zapewniają bardzo intensywne i precyzyjne czyszczenie. Dodatkowo szczoteczka została wyposażona w 2 tryby pracy: Daily Clean (codzienny/klasyczny) i Gum Care (delikatny masaż) oraz 2-minutowy timer z 30-sekundowym interwałem. Ważnym elementem jest wbudowany czujnik nacisku, który sprawia, że ruchy szczoteczki zwalniają, gdy zbyt mocno szczotkujemy zęby. Zestaw, który otrzymujemy wraz ze szczoteczką Braun Oral-B PRO 2000 to 4 końcówki: CrossAction, Sensitive, Interspace i Trizone oraz ładowarka i płyta CD z prezentacją produktów firmy. Szczoteczka jest dość prosta, a jednocześnie skuteczna. Jeśli nie interesują was dodatki, takie jak możliwość synchronizacji ze smartfonem lub kolorowe podświetlenie, a jedynie skuteczne mycie zębów, to myślę, że PRO 2000 spełni wasze oczekiwania.

Zadbaj o swoje zęby i ciesz się pięknym uśmiechem! Szczoteczki elektryczne na pewno ci w tym pomogą 🙂

Artykuł powstał dzięki stronie www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne. Jeśli planujesz kupno szczoteczki do zębów, koniecznie tam zajrzyj – wybór jest bardzo duży. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień