Jak antykoncepcja hormonalna wpływa na cerę?

antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna jest często stosowana przez kobiety. Dobre tabletki antykoncepcyjne przepisze oczywiście ginekolog. Jakie zmiany mogą zajść w organizmie podczas ich zażywania? Jaki jest wpływ antykoncepcji na cerę? Informacje znajdziesz w artykule.

To oczywiste, że antykoncepcja hormonalna jest z reguły wykorzystywana po to, by zapobiec ewentualnej ciąży. Kobiety stosują ją jednak nie tylko z tego powodu. Warto bowiem zauważyć, że zażywane regularnie tabletki antykoncepcyjne przynoszą także szereg innych korzyści. Co takiego panie mogą zawdzięczać popularnym pigułkom przepisywanym przez ginekologa?

Wpływ antykoncepcji na cerę – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim, antykoncepcja hormonalna ma za zadanie umożliwić kobiecie kontrolowanie swojego życia. Najczęściej sięgają po nie panie będące w stałych związkach partnerskich. Nie każda z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak dobry bywa wpływ antykoncepcji na cerę. Szczególnie dużą różnicę mogą dostrzec osoby zmagające się z cerą trądzikową. Nie bez powodu niektóre z nich mogą być przepisywane nastolatkom w okresie dorastania, w celu pozbycia się trądziku hormonalnego.

Sekretem powodzenia pigułek, takich jak tabletki antykoncepcyjne, jest ich działanie, a szczególnie tych, które zawierają w swoim składzie progesteron oraz estrogeny. To dzięki nim skóra twarzy staje się bardziej świetlista, wygładzona, jednocześnie odzyskując zdrowy wygląd. W momencie, gdy się je stosuje, obniżony zostaje poziom męskich hormonów płciowych, czyli androgenów.

Niezastąpione w walce z trądzikiem, a jednocześnie wpływające także na poprawę kondycji włosów okazują się również preparaty tworzone na bazie octanu chlormadinonu, który jest pochodną naturalnego progesteronu. Oczywiście, antykoncepcja hormonalna pomoże nie tylko na wypryski pojawiające się w obrębie twarzy, ale i w okolicy dekoltu, ramion czy szyi.

Do rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej niezbędny jest ginekolog. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „ginekolog warszawa” pojawi nam się wiele opcji, jednak wybór ginekologa nie może być przypadkowy. Profesjonalny ginekolog w Warszawie jest do Twojej dyspozycji w MedicHouse https://medichouse.pl/specjalista/ginekolog-warszawa/, jednej z najlepszych przychodni, oferujących opiekę ginekologiczną. Lekarz ginekolog z MedicHouse pomoże poradzić sobie z każdym problemem, zachowując indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Co należy wiedzieć o tabletkach antykoncepcyjnych?

tabletki antykoncepcyjne

Przede wszystkim, by tabletki antykoncepcyjne mogły działać w pełni skutecznie, a zarazem wspomagać także cerę, trzeba je odpowiednio dobrać do wieku oraz indywidualnej sytuacji pacjentki. Tylko w ten sposób, słuchając lekarza, kobieta będzie miała pewność, że sobie nie zaszkodzi. Trzeba bowiem wiedzieć, że skóra ma w sobie ogromną ilość gruczołów łojowych. To one są odpowiedzialne za wydzielanie substancji tłuszczowej zwanej łojem. Jeśli wszystko jest w porządku, nasza skóra wygląda normalnie, jeśli jednak gospodarka hormonalna zostanie zaburzona, dochodzi do łojotoku. Zwykle mają one miejsce w okresie dojrzewania. Wpływ antykoncepcji na cerę widać za każdym razem po przeprowadzeniu regularnej kuracji.

Jeśli tabletki antykoncepcyjne mają być stosowane u nastolatki ze względu na jej problemy z cerą, a dziewczyna nie ukończyła jeszcze osiemnastego roku życia, musi przyjść do lekarza z opiekunem. Inne kobiety natomiast mogą się cieszyć przyjemnym „efektem ubocznym” antykoncepcji hormonalnej.

Na co trzeba uważać przy antykoncepcji hormonalnej?

Z jednej strony przyjmowane środki antykoncepcyjne znacznie poprawią wygląd skóry twarzy, jednak z drugiej, jeśli tego nie dopilnujemy, mogą łatwo doprowadzić do powstania niechcianego cellulitu. Aby więc cieszyć się nieskazitelną cerą oraz doskonałym napięciem skóry w dosłownie każdym miejscu, trzeba nad sobą stale pracować. By tabletki antykoncepcyjne działały dokładnie tak, jak chcemy, powinnyśmy ćwiczyć oraz zachowywać właściwą dietę.

O samą skórę również należy się też odpowiednio zatroszczyć, by mogła stać się jeszcze bardziej promienna. Antykoncepcja hormonalna może być przecież łączona z łagodnymi preparatami aptecznymi na trądzik, które zdradzają działanie oczyszczające oraz antybakteryjne. W utrzymaniu równowagi hormonalnej pomoże też oczywiście odpowiednie odżywianie.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień