Jak działa miernik grubości lakieru? Praktyczny poradnik

Miernik lakieru

To jak działa miernik lakieru nie wymaga wiele tłumaczenia. Mierniki lakieru samochodowego to proste i nieskomplikowane urządzenia, które pozwalają na ocenę realnego stanu i kondycji naszego lakieru. Obsługa mierników lakieru jest bardzo prosta!

Miernik grubości lakieru to nowoczesne urządzenie pozwalające na realną ocenę stanu i kondycji naszego lakieru samochodowego. Nowoczesne mierniki lakieru samochodowego są łatwe w obsłudze, dzięki czemu stanowią przydatne i nieskomplikowane urządzenie do pomiaru lakieru, które może obsługiwać każdy z nas. Nie trzeba więc korzystać z drogich usług stacji diagnostycznych czy warsztatów lakierniczych w samej ocenie faktycznej wypadkowości samochodu – możemy zrobić to sami!

Co to są mierniki lakieru?

Mierniki lakieru samochodowego to są specjalistyczne urządzenia, które dokonują pomiaru niemetalicznej warstwy lakieru. Mierniki grubości lakieru umożliwiają nam realną ocenę grubości warstwy lakieru, dzięki czemu znacznie łatwiej jest określić nam faktyczną wypadkowość samochodu. Miernik lakieru jest wyposażony w profesjonalne elementy pomiarowe znajdujące się w przewodzie na sondzie lub na obudowie.

Wyróżnia się wiele różnych rodzajów mierników lakieru, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem wykonania, umieszczeniem sondy, dokładnością pomiaru oraz posiadanymi możliwościami.

Czujnik gazu

W specjalistycznym sklepie z elektroniką Ivel.pl znajdziesz mierniki lakieru, kamery do monitoringu, czujniki dymu i wiele innych produktów dedykowanych firmom i osobom prywatnym. Sprawdź ofertę Ivel.pl już teraz!

Podział mierników lakieru

Mierniki grubości lakieru można dzielić na wiele grup. Wszystko zależy od tego jak zbudowane jest dane urządzenie, w jaki sposób dokonuje pomiaru, z jakiego materiału jest wykonany oraz jakie jest jego przeznaczenie. Wyróżniamy więc mierniki grubości lakieru z sondą na kulce, przewodzie lub płaską, mierniki typu smart, mierniki z asystentem pomiaru, mierniki do aluminium, do stali oraz stali ocynkowanej oraz mierniki lakieru samochodowego dla amatorów i profesjonalistów.

Dla osób, które z mierników lakieru chcą skorzystać okazjonalnie, mierniki grubości lakierów dla amatorów będą idealne. Można do nich zaliczyć mierniki z sondą wbudowaną – łatwe do schowania i przenoszenia – oraz mierniki typu smart, które dzięki aplikacji mobilnej pomagają nam dokonać odpowiednich pomiarów.

Mierniki lakieru z sondą kulkową oraz płaską dostarczają z kolei bardzo dokładnych pomiarów, dlatego doskonale nadają się do warsztatów i stacji diagnostycznych, i należą z całą pewnością do profesjonalnych mierników grubości lakieru. Są droższe niż mierniki lakieru dla amatorów, ale jeśli zamierzamy używać ich na codzień musimy zainwestować w lepszy sprzęt.

Mierniki lakieru

Jak używać mierników grubości lakieru?

Mierniki grubości lakieru działają na zasadzie pomiaru dokonywanego poprzez przyłożenie sondy miernika do powierzchni nadwozia. Urządzenie dokonuje pomiaru poprzez specjalne czujniki umożliwiające rejestrację ewentualnych odchyleń, które mogą wskazywać na pokryte lakierem uszkodzenia.

Jak działają mierniki lakieru w praktyce? Chcąc zmierzyć rozmiar warstwy lakieru za pomocą urządzenia należy przyłożyć sondę prostopadle do badanego elementu karoserii. Niezwykle istotnym jest, aby badana powierzchnia była czysta, ponieważ wszelkie zabrudzenia mogą zniekształcić wynik. Mierniki grubości lakieru dokonują bowiem pomiaru w pełni kompleksowo co oznacza, że mierzą lakier z istniejącą warstwą zanieczyszczeń – nietrudno wówczas o niedokładny pomiar.

Mierniki grubości lakieru są doskonałym sposobem na to jak uniknąć rozczarowania ze strony nieuczciwego sprzedawcy samochodów. Dokonanie pomiaru grubości warstwy lakieru samochodowego pozwala na realną ocenę wypadkowości samochodu, dzięki czemu nie kupujemy kota w worku. Ponadto, korzystanie z miernika grubości lakieru pozwala także na systematyczną kontrolę kondycji samego lakieru, dzięki czemu możemy zadbać o swój samochód należycie i dokładnie. Warto zakupić miernik lakieru samochodowego nie tylko w kontekście planowanego zakupu auta z drugiej ręki, ale także w celach skutecznej i odpowiedzialnej profilaktyki.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień