Suplementy diety – jak się na nie zapatrywać?

Suplementacja diety

Wiele osób bardzo negatywnie podchodzi do tematu suplementacji, inni z chęcią kupują coraz to nowe suplementy diety. Która z tych postaw jest prawidłowa? Żadna, ponieważ w suplementacji należy zachować rozsądek. Nim zaczniemy zażywać suplementy najpierw należy dowiedzieć się, w jaki sposób one działają.

Według definicji suplementy diety są środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie codziennej diety. Suplementy diety są skoncentrowanymi źródłami witamin i minerałów, wzbogacających dietę oraz wpływających pozytywnie na stan organizmu. Jak sama definicja wskazuje, suplementy diety nie są lekami i nigdy również za takie nie były uznawane. Tego bez wątpienia warto mieć świadomość. Suplement diety ma za zadanie wyłącznie uzupełniać niedobry dlatego nie powinniśmy od tych produktów oczekiwać, iż diametralnie wpłyną one na nasz stan zdrowia.

Suplementy diety

Planując zakup suplementów diety ważnym jest, aby kupować je od sprawdzonych, zaufanych producentów. Wysokiej jakości, bezpieczne dla zdrowia i bogate w cenne składniki suplementy diety kupisz na stronie Fabryka Supli. W sklepie znajdziemy różnego rodzaju suplementy oraz produkty uzupełniające niedobory substancji odżywczych, witamin i minerałów w naszym organizmie.

Czy jednak w ogóle warto spożywać suplementy diety?

Czy są one tak naprawdę nam potrzebne? Zdecydowanie tak. Wielu z nas prowadzi bardzo zły styl życia. Jadamy wciąż te same potrawy, żywimy się w fast foodach, wlewamy w siebie litrami słodzone napoje. Nasza dieta jest natomiast bardzo uboga w warzywa i owoce, a zatem w podstawowe źródła witamin oraz minerałów. Poza tym nawet prowadząc niezwykle zdrowy i przemyślany tryb życia, nie jesteśmy w stanie dostarczyć każdego dnia do naszego organizmu zalecanych dawek niektórych witamin, chociażby witaminy D. Dlatego suplementacja diety w dzisiejszych czasach jest ważna, jednak zawsze należy podchodzić do niej rozsądnie.

Jeśli posiadamy wyraźne niedobory niektórych składników bądź też przykładowo lekarz zaleca nam suplementację, wówczas warto się nad nią dobrze zastanowić. Jeśli natomiast takich niedoborów nie mamy bądź też są niewielkie, suplementacja nie ma większej wartości. Małe niedobory natomiast warto uzupełniać włączając do swojej codziennej diety warzywa bądź też owoce.

Gdy suplementacja w naszym przypadku okaże się czymś niezbędnym, gdzie powinniśmy kupować suplementy i jak je spożywać? Czy mogą one okazać się dla nas niebezpieczne? Wszystko spożywane w nadmiarze może być niebezpieczne i poważnie zagrozić naszemu stanowi zdrowia. Dlatego suplementy diety zawsze należy spożywać zgodnie z zaleconymi przez producenta dawkami. Nie powinno się łączyć ich z lekami, chyba iż uprzednio skonsultujemy to z lekarzem. Ważne jest także kupowanie suplementów z wiadomych źródeł, przykładowo w aptekach czy też sprawdzonych sklepach internetowych. Niektóre suplementy sprzedawane na stronach internetowych, zawierają niebezpieczne mieszanki bądź też są pełne substancji mających negatywny wpływ na stan zdrowia. Jeśli zatem suplement już na pierwszy rzut oka wzbudza podejrzenia, jego cena jest niska, a ulotka mało zrozumiała, wówczas dobrze jest odpuścić sobie jego zakup.

Suplementacja diety

Jak włączyć suplementy do diety?

Jeśli chcemy włączyć suplementy diety do swojej diety w sposób bezpieczny, warto skonsultować to przede wszystkim z lekarzem. Można również samodzielnie zweryfikować jego skład, czy przypadkiem nie znajdują się w nim żadne substancje budzące nasze podejrzenia. Każdy suplement powinien być również kupowany z wiadomego źródła, przykładowo od znanych i cenionych producentów.

Poważnym błędem jest jednak kupowanie każdego suplementu, jaki jest reklamowany w telewizji. To nie reklama i popularność świadczy o jakości suplementu, a jego skład. To z nim zawsze powinniśmy się zapoznać w pierwszej kolejności. Dobrze dobrany suplement może dodać nam siły, wigoru, wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie, jednak należy zawsze stosować go w sposób rozsądny. Nigdy nie zwiększać dawek i nie przyjmować również kilku suplementów jednocześnie.

W przypadku osób mających poważniejsze problemy ze zdrowiem i przyjmujących na stałe leki, zawsze cenna jest także rozmowa z lekarzem na temat stosowania tego typu środka spożywczego. Suplementy diety same w sobie nie są niczym złym, lecz dobrym. Jednak zawsze ich stosowanie powinno być poparte weryfikacją oraz rozsądkiem.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Lidka
    • 10 września 2020
    Odpowiedz

    Odpowiednia suplementacja może być bardzo pomocna tylko trzeba wszystko robić z głową. Blanka Lipińska poleca na swoim instagramie milion specyfików, a potem takie osoby jak moja mało rozgarnięta koleżanka myślą, że tabletkami zastąpią posiłki i odpoczynek – żenada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień