Jak pobudzić organizm o poranku? Oto kilka prostych sposobów

jak pobudzić organizm

Jak pobudzić organizm? Z pewnością niedługo zaczniemy o to pytać bardzo często, ponieważ już za kilkanaście dni rozpocznie się nowy rok szkolny, więc poranne wstawanie stanie się codziennością.

Jak pobudzić organizm? Jest to idealny czas, aby się nad tym zastanowić, ponieważ wakacje właśnie dobiegają końca, więc spanie do południa niedługo będzie tylko miłym wspomnieniem. Każdego ranka wielu z nas narzeka na ospałość, brak energii i zły humor. Wstając, nawet po dobrze przespanej nocy, czujemy się niewyspani i zmęczeni. Zatem jak pobudzić organizm w takiej sytuacji? Jak dodać sobie energii i chęci do działania przed pójściem do pracy czy szkoły?

poranek

O poranku nie tylko kawa
Kawa to jeden ze skutecznych sposób na pobudzenie organizmu – wie o tym każdy jej miłośnik. Jednak co ma zrobić osoba, która nie lubi kawy? Otóż poranek można zacząć także od wypicia herbaty – czarnej, która także zawiera kofeinę, lub zielonej – która relaksuje, zmniejsza stres, ale nie usypia. Oprócz tego świetnie sprawdzi się też yerba mate, czyli napar z ostrokrzewu paragwajskiego – ma on długotrwałe działanie pobudzające, dodatkowo – w przeciwieństwie do kawy – nie wypłukuje magnezu z organizmu, tylko go dostarcza.

Chłodny prysznic
Gdy jest jeszcze ciepło, chłodny prysznic jest przyjemnością, jednak w zimie z pewnością nie będzie to wasz ulubiony sposób na pobudzenie organizmu. Jednak póki jeszcze pogoda nam sprzyja, warto z tego skorzystać. Chłodny, letni prysznic szybko postawi na nogi, otrzeźwi i zredukuje poranne otępienie. Ponadto warto używać płynów myjących o zapachu pobudzającym i świeżym, np. miętowym lub cytrynowym.

sposoby na pobudzenie

Muzyka
Gdy tylko obudzi cię budzik, włącz ulubioną, radosną muzykę, która zawsze zachęca cię do tańca. Nikt nie mówi, aby od razu wstać z łóżka i zacząć szalone pląsy, wystarczy jedynie poruszać delikatnie nogami i rękami w rytm muzyki – to na pewno pomoże, poprawi ci nastrój i rozładuje poranne napięcie.

Rozciąganie lub krótki jogging
Aktywność fizyczna o poranku to zawsze dobry pomysł, więc jeśli tylko masz trochę czasu, porozciągaj się w domu i wykonaj kilka podstawowych ćwiczeń, natomiast gdy zdążysz jeszcze wyjść z domu i trochę pobiegać, to szczerze cię do tego zachęcam. Lekki poranny trening przyspieszy bicie serca i sprawi, że krew zacznie szybciej krążyć, dzięki czemu od razu poczujesz, że masz znacznie więcej energii niż zaraz po wstaniu z łóżka.

Jak widać, jest wiele sposobów na pobudzenie organizmu – jeśli jeden okaże się nieskuteczny, zawsze możesz połączyć dwa lub więcej. Poranki bywają ciężkie, ale da się przez nie przebrnąć z przyjemnością!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień