Kalendarz adwentowy – jaki wybrać?

kalendarz-adwentowy-DIY

Kalendarz adwentowy to z jednej strony wielkie odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia, z drugiej zaś świetny sposób na spróbowanie swoich sił w postanowieniach i wyrzeczeniach.

Kalendarze adwentowe ostatnio opanowały nie tylko sklepowe półki, ale też instagramowe profile. To już nie tylko kwestia postanowień adwentowych, ale także moda i trendy, które coraz więcej osób pragnie ‘przestrzegać’, aby być na czasie. Nie mówię, że jest w tym coś złego, wręcz przeciwnie. Taka moda na rezygnację z czegoś do świąt, czy ćwiczenie silnej woli to dobry pomysł na zmianę swoich dotychczasowych przyzwyczajeń. W tym przypadku moda może okazać się nie tylko atrakcyjna wizualnie (na zdjęciach), ale również pomocna.

Kalendarz z czekoladkami

Jest to najbardziej popularny kalendarz adwentowy. Co ciekawe, nie tylko dla najmłodszych 😉 Ja sama czasami próbując swoich sił w postanowieniach na ten czas starałam się nie jeść żadnych słodyczy, tylko jedną czekoladkę na dzień z właśnie takiego kalendarza. Bywało ciężko, szczególnie, gdy brakowało mi energii. Jednak ten moment otworzenia skrytki na dany dzień, zgadywanie jaki kształt czekoladki może się w niej skrywać, a także chwila przyjemności wynagradzała wyrzeczenia. Co więcej, w pewnym stopniu pomogło mi to odzwyczaić się od słodkości, które niedługo miały nadejść w ogromnych ilościach. Domowe ciasta, cukierki na choince – wszystko kusi, dlatego warto w grudniu zrobić sobie detoks od cukru. Dzięki temu w święta nie pochłoniemy go aż tak dużo.

kalendarz-adwentowy

Kalendarz DIY

W tym przypadku masz pole do popisu. To od Ciebie zależy jak będzie wyglądał Twój kalendarz lub prezent dla kogoś bliskiego. Możesz zrobić budowlę z dużego pudła, w którym wydzielisz 24 mniejsze okienka, a możesz również stworzyć formę płaskiego kalendarza z kopertami, w których ukryjesz to, co chciałabyś otrzymać lub podarować. To, co włożysz do środka zależy tylko od Twoich pomysłów – mogą to być piękne cytaty na każdy dzień, zadanie do wykonania, czy własnoręcznie zrobiona ozdoba lub przyprawa. Dla bliskiej osoby możesz włożyć wspólne wspomnienia, czy zdjęcia. Każdy dzień może zaskakiwać innym rodzajem niespodzianki. Ważny jest pomysł i piękne wykonanie, a uwierz, że taki kalendarz adwentowy zachwyci dużo bardziej, niż zwykły, sklepowy kalendarzyk z czekoladkami.

adwent-kalendarz

Kalendarz dla fanki (fana) kawy / wina / kosmetyków
Inną, ciekawą propozycją są gotowe kalendarze adwentowe przygotowane przez firmy kosmetyczne, czy producentów innych specyfików. Dla maniaczki kosmetykowej możesz wybrać kalendarz z samplami nowych kosmetyków danej drogerii, czy marki. Dla miłośniczki kawy – kalendarz syropami do kawy, posypkami, czy innym rodzajem kawy na każdy dzień. Istnieją również kalendarze z mini buteleczkami wina, lakierami do paznokci, szminkami, czy… skarpetkami. Wystarczy jedynie wyjść poza schemat.

A Ty, masz już swój kalendarz adwentowy? A może zamiast niego wyznaczyłaś sobie jakieś postanowienie? Zdradzisz nam jakie? 😉

Do kolejnego, Ania!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień