Kolory ubrania | Co mówią o nas zimne barwy ubrań?

zimne barwy ubrań

Czy kolory ubrania jakie nosimy mają znaczenie? Najczęściej wskazuje się, że to ciepłe barwy ubrań mają niesamowitą moc zjednywania sobie ludzi, a w jaki sposób barwy zimne wpływają na postrzeganie nas przez innych ludzi?

Barwa zielona

Barwa zielona, występując w swoich najjaśniejszych formach, może uchodzić nawet za barwę ciepłą. Niekiedy bowiem bardzo blisko jej do słonecznego, żółtego koloru. Zieleń budzi zaufanie i powoduje, że jesteśmy odbierani jako troskliwi, uprzejmi, ale i silni oraz pewni siebie. Zielony kolor doskonale sprawdzi się zatem przy okazji różnych, publicznych wystąpień, które mogą stać się naszym udziałem. Niewątpliwie dzięki niemu można zjednać sobie odbiorców i zaskarbić ich sympatię. W szpitalach barwę zieloną stosuje się w ramach leczenia niektórych schorzeń, Udowodniono, że zielone ściany zmniejszają poziom stresu, wywołanego chorobą.

niebieska sukienka

Barwa niebieska

Sztandarowym kolorem z palety barw zimnych jest niebieski. Wszyscy kojarzymy bowiem słynną królową śniegu i inne postacie, występujące w tej kolorystyce. Kolor niebieski w ubraniach niesie jednak za sobą coś więcej i wcale nie musi mieć negatywnego wydźwięku. Mówi się o tym, że ubrania w kolorze niebieskim powinno się zakładać wtedy, gdy chcemy wywrzeć wrażenie osoby niezwykle kompetentnej. W Stanach Zjednoczonych utarło się, że na niebiesko ubierają się oskarżeni, występując przed sądem. Podobno naukowcy przeprowadzili w tym zakresie statystyki i stwierdzono, że „niebiescy“ oskarżeni otrzymują niższe wyroki.

Barwa fioletowa

Barwą zimną, chociaż przez wiele osób niepostrzeganych w tej kategorii, jest kolor fioletowy. Wydaje się, że można go lubić lub nienawidzić. Trudno natomiast znaleźć osobę neutralną w tym zakresie. Fioletowy to kolor artystów. Z uwagi na fakt, iż wybacza im się dużo (również w zakresie modowych wpadek), w zasadzie artystyczne dusze mogą się ubrać w taki sposób od stóp do głów i nadal będzie to dobrze wyglądało. Fioletowe dodatki korzystnie jest założyć w kontekście różnego rodzaju spotkań biznesowych i uroczystych kolacji. Podobno ten kolor idealnie sprawdza się również w przestrzeniach do pracy, ponieważ kojarzy się z elegancją i dobrym smakiem.

Barwa szara

Do katalogu barw zimnych należy również kolor szary. W kontekście ubrań jest on jednak dość ryzykowny. Wskazuje się bowiem, że podkreśla on zmarszczki na twarzy, worki pod oczami, a także nadaje cerze ziarnisty, nieładny odcień. Nie każdy zatem będzie w nim dobrze wyglądał. Raczej sprawdzi się dla młodszych osób, bez żadnych problemów skórnych. Dodatkowo kolor szary jest uznawany za przytłumiony, przez co osoba go nosząca w pewnym sensie „ginie w tłumie“.

czarna sukienka

Barwa czarna

Kolor czarny w zasadzie nie jest zimną barwą (i ciepłą też nie). Ze względu na swój specyficzny charakter trudno orzec, w jaki sposób go zakwalifikować. Należy jednak przyznać, że bliżej mu do kolorów zimnych, niż ciepłych. Czarny strój powoduje, że wyglądamy na osoby autorytarne, nieprzyjazne i podchodzące z dystansem. Pamiętajmy jednak, że słynna „mała czarna“ w postaci prostej, czarnej sukienki zawsze robi furorę, niezależnie od okazji.

A Wy w jakich kolorach czujecie się najlepiej?

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień