Kosmetyki samochodowe – jak dobrze umyć samochód?

Samodzielne mycie samochodu

Kosmetyki samochodowe skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami. Jak dobrze umyć samochód? Większość ludzi myśli, że to żadna filozofia, jednak warto znać kilka podstawowych zasad, dzięki którym auto po myciu zawsze będzie wyglądało idealnie.

Kosmetyki samochodowe, jeśli są profesjonalne i podchodzą od zaufanego sprzedawcy, doskonale poradzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Jeśli decydujemy się na samodzielnie mycie auta, zdecydowanie warto wyposażyć się w kilka kosmetyków samochodowych. Zatem w jakie kosmetyki samochodowe powinno się zainwestować? Przede wszystkim w dobrej jakości szampon samochodowy, wosk polerujący i glinkę lakierniczą. Wszystkie te produkty można kupić w sklepie internetowym https://showcarshine.pl/. Kupując w tym miejscu, można mieć pewność, że inwestuje się w profesjonalne kosmetyki samochodowe najwyższej jakości, które są znacznie skuteczniejsze od tych kupionych w supermarkecie czy na stacji benzynowej. Co więcej, zamawiając ze sklepu Show Car Shine, można liczyć na pomoc pracowników w doborze odpowiednich kosmetyków samochodowych.

Jak dobrze umyć samochód

Zatem zanim uznasz, że artykuł o kosmetykach samochodowych nie jest dla ciebie, przeczytaj dalszą część artykułu, ponieważ z pewnością okaże się pomocna. Warto dodać, że ten temat nie jest typowo męski – w końcu panie również są kierowcami, także myją swoje samochody. Co więcej, to właśnie kobiety są wzrokowcami, zwracają uwagę na estetyczne walory auta, dlatego tym bardziej powinny wiedzieć, jakie kosmetyki samochodowe sprawdzą się najlepiej. Czasy, w których to głównie panowie dbali o auta, to już przeszłość – w dzisiejszym świecie podziały na zajęcia typowo męskie i typowo kobiece się zacierają.

Jak dobrze umyć samochód – dlaczego warto o tym pisać?

Jak dobrze umyć samochód? Na to pytanie tylko z pozoru wszyscy znają odpowiedź – w rzeczywistości ta kwestia może być problematyczna. W końcu nie raz zdarza się, że po wyjeździe z myjni widać na karoserii nieestetyczne zacieki, co więcej, widoczne są małe zarysowania na lakierze! Aby tego uniknąć, warto umyć samochód samodzielnie, z pomocą specjalnych środków czyszczących, które skutecznie i delikatnie poradzą sobie z brudem, bez ryzyka uszkodzenia lakieru. Samodzielne mycie auta to najtańsza i najbezpieczniejsza opcja.

Kosmetyki samochodowe

Samodzielne mycie samochodu – zasady krok po kroku

Samodzielne mycie samochodu, jeśli zna się kilka podstawowych zasad, to naprawdę nic trudnego. Oto porady krok po kroku:

1. Na początku warto przygotować sobie kilka niezbędnych rzeczy, czyli: wyżej wspomniane kosmetyki samochodowe, wiadro, gąbkę, ściereczki z mikrofibry, a także lateksowe rękawiczki, które ochronię skórę dłoni. Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że nie wolno myć samochodu płynem do mycia naczyń, ponieważ lakier może od niego zmatowieć! Ponadto niektóre płyny do mycia naczyń zawierają ocet, który przyspiesza korozję. Zatem w grę wchodzi tylko specjalny szampon samochodowy.

2. Samodzielne mycie samochodu zaczynamy od przygotowania wody z szamponem (proporcje to 100 ml szamponu na 10 l ciepłej wody). Warto jednak przeczytać etykietę na produkcie, gdzie producent wskazuje zasady jego dobrego użycia. Przed otworzeniem szamponu, powinno się go nieco wstrząsnąć.

3. Następnie należy spłukać samochód wodą pod ciśnieniem.

4. Kolejny krok to samodzielne mycie samochodu gąbką namoczoną w wodzie z szamponem – najlepiej jest wykonywać koliste ruchy. Czyszczenie zaczyna się od dachu, a później przechodzi się do niższych partii samochodu.

5. Po umyciu czas na bardzo dokładne spłukanie auta czystą wodą, zaczynając od dachu.

Samodzielne mycie samochodu

6. Po spłukaniu należy dokładnie wytrzeć karoserię ściereczką z mikrofibry, to zapobiegnie powstaniu zacieków.

7. Jeśli po wytarciu nadal dostrzegalne są zabrudzenia lakieru, wówczas z pomocą przyjdzie bardziej zaawansowana chemia, czyli wosk polerujący i glinka lakiernicza, która „wyciągnie” drobinki brudu z lakieru. Te produkty należy stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Gotowe – tak umyty samochód będzie prezentował się nieskazitelnie!

Aby jak najdłużej utrzymać karoserię samochodu w dobrym stanie, warto myć auto samodzielnie – jest to najtańszy i najbezpieczniejszy sposób czyszczenia samochodu. Jak dobrze umyć samochód? Zainwestuj w dobre kosmetyki samochodowe i kieruj się powyższymi krokami, wówczas z pewnością poradzisz sobie świetnie.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień