Miłych snów! Czyli naturalne sposoby na dobry sen

Żyjemy w czasach, w których ciężko o dobry sen. Ciągły stres, pośpiech, niezdrowy tryb życia – to wszystko negatywnie wpływa na nasz organizm, a co za tym idzie – powoduje problemy z zasypianiem. Czy wiedzieliście, że aż 40% społeczeństwa ma problemy ze snem?

Bezsenność – problem wielkiej wagi

Nie potrafimy skutecznie się wyciszyć i zrelaksować – nawet leżąc już w łóżku myślimy o problemach w pracy, w szkole czy nieprzyjemnych sytuacjach, w których uczestniczyliśmy w ciągu dnia. Dochodzę do wniosku, że bezsenność staje się niestety chorobą cywilizacyjną. To bardzo niedobrze, ponieważ sen jest człowiekowi niezbędny! To właśnie podczas snu nasz organizm się regeneruje i nabiera sił do dalszego funkcjonowania. Bez snu nigdy nie zdołamy porządnie odpocząć, co z pewnością odbije się nie tylko na naszej ogólnej sprawności, ale też na wyglądzie. Jak zatem temu zapobiec? Co zrobić, aby codziennie się wysypiać? Ja zawsze twierdzę, że w naturze znajdziemy lek na wszystko! W tym przypadku nie będzie inaczej – proponuję postawić na zioła.

Zioła na dobry sen

Mając na uwadze nazwę naszego bloga, zacznę od lawendy. Po raz kolejny powtarzam, że lawenda jest dobra na wszystko! W przypadku bezsenności również pomoże, ponieważ działa uspokajająco i odprężająco. Wystarczy dodać do wieczornej kąpieli kilka kropel lawendowego olejku, a w sypialni postawić bukiet ze świeżej lawendy. Oprócz tego skutecznie zadziała także melisa, która również ma działanie relaksujące i wyciszające. Wystarczy zaparzyć przed snem napar z liści melisy, a z pewnością zaśniesz jak niemowlę. Koniecznie wypróbuj też kozłek lekarski (czyli walerianę), który skutecznie pomaga w walce ze stresem. Napar z korzenia kozłka pomoże ci się uspokoić, dzięki czemu szybko uśniesz, bez dręczących myśli. Niezastąpione będą też szyszki chmielu, które mają o wiele więcej zastosowań, niż przypuszczasz. Obniżają ciśnienie krwi i działają nasennie. Jeszcze jedno skuteczne antidotum na bezsenność na pewno masz w swojej kuchni – chodzi oczywiście o majeranek. Jego zapach (szczególnie olejku majerankowego) ma silne właściwości uspokajające.

Z bezsennością trzeba skutecznie walczyć, ponieważ brak snu może wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie. W tym przypadku postaw na zioła i zapomnij o nieprzespanych nocach. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci miłych snów! 🙂

A czy wy znacie inne skuteczne sposoby walki z bezsennością?

Do kolejnego, Jagoda 🙂

 

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień