Niedocenianie kierunki wakacyjnych podróży

macedonia

Zobacz niedocenianie kierunki wakacyjnych podróży i zrezygnuj z popularnych, zatłoczonych kurortów. Pięknie jest nie tylko w Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji. Odkryj nieznane!

Polacy, planując wakacje, najczęściej wybierają Grecję, Hiszpanię, Chorwację, Turcję i Egipt. Jest tam niewątpliwie pięknie, jednak na kameralną atmosferę nie mamy co liczyć – są to kurorty oblegane. Dlatego jeśli zależy ci zarówno na magicznych, jak i spokojnych wakacjach, warto zmienić kierunek podróży i wybrać coś mniej popularnego. Przygotowałam dla was trzy niedoceniane kierunki wakacyjnych podróży. Wyjdź poza schematy!

Macedonia
Ten kraj to prawdziwa kwintesencja Bałkanów. To piękny, ale jeszcze nieodkryty kraj, gdzie mieszka się ze sobą wschód i zachód, islam i chrześcijaństwo. Polscy turyści rzadko ja odwiedzają, co jest dużym błędem! Macedonia jest pełna urokliwych, romantycznych zakątków, historycznych miasteczek i pięknych widoków. Warto dodać, że ten kraj ma niezwykle bogatą kulturę – tradycyjne tańce, przepyszna kuchnia i dzika natura tworzą mieszankę wybuchową! Szczerze polecam wam Macedonię!

czarnogóra

Czarnogóra
Możecie wierzyć lub nie, ale to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Czarnogórskie plaże na wybrzeżu Adriatyku są równie piękne jak te we Włoszech czy Chorwacji. Turystów kuszą także piękne zabytkowe miasteczka, których historia sięga tysięcy lat wstecz. Warto wiedzieć, że po II wojnie światowej to właśnie Czarnogóra była jednym z najatrakcyjniejszych europejskich wakacyjnych kierunków.

Bośnia i Hercegowina
Kolejny zapomniany przez turystów bałkański kraj, który może poszczycić się pysznym jedzeniem, pięknymi zabytkami i urokliwymi widokami. 20 lat temu to państwo podnosiło się z ruin po wojnie domowej, jednak obecnie tamte czasy to już tylko smutna przeszłość, a do Bośni i Hercegowiny znów wróciło życie. Pora, aby wrócili też polscy turyści.

bośnia i hercegowina

Te trzy piękne kraje z otwartymi ramionami witają nowych turystów. Miejscowi są bardzo mili, serdeczni, pomocni i gościnni – dbają o każdego turystę. W tym roku wykrocz poza schematy i zaplanuj wakacje w miejscu, które jeszcze nie zostało do końca odkryte. Zdecydowanie warto zorganizować podróż tam, gdzie można jeszcze spotkać dzikie zakątki, na których nie ma tłumu turystów i plażowiczów. Wybierając Macedonię, Czarnogórę lub Bośnię i Hercegowinę, możesz liczyć na spokój i kameralną atmosferę – to idealny kierunek wycieczki dla dwojga. Odkryj niedoceniane kierunki wakacyjnych podróży.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień