Peeling do ust. Jak przygotować go samemu?

balsam-do-ust

Peeling, to kosmetyk przeznaczony głównie do ciała. Złuszcza martwy naskórek i sprawia, że skóra staje się odświeżona, miękka i delikatna. Mało kto jednak pamięta o ustach!

Peeling staje się często jednym z niewielu ratunków w przypadku suchej, szorstkiej i popękanej skóry. Dzięki systematycznemu zabiegowi, który możemy wykonać same w domowym zaciszu, będziemy mogły cieszyć się gładką, miękką oraz delikatną skórą na dłużej. Tak samo jest w przypadku ust, które szczególnie jesienią i w zimie stają się popękane i suche. Oprócz nawilżających balsamów warto od czasu do czasu wykonać peeling!

nawilżenie-ust

Zalety peelingu

Czy Wy również często budzicie się z przesuszonymi ustami? Nieprzyjemna temperatura na zewnątrz, sztuczne ogrzewanie i suche powietrze sprawiają, że nasza skóra staje się sucha, szorstka i popękana. To samo możemy zaobserwować na naszych ustach. Gdy balsamy nawilżające już nie pomagają warto sięgnąć po peeling.

Dzięki niemu popękany i martwy naskórek zostanie starty. Pozbędziesz się nieprzyjemnej faktury ust, a także uchronisz się od ranek spowodowanych popękanym naskórkiem.

Co więcej, peeling do ust może mieć bardzo naturalny skład (możesz go przygotować sama w domu (w ciągu kilku minut!), dlatego nic się nie stanie jak po prostu go zjesz. Podniesiesz sobie poziom cukru we krwi, co może Cię jedynie pobudzić.

Takie pomocne peelingu do ust zazwyczaj też pięknie pachną, co może zadziałać dla Ciebie pozytywnie. Peeling może poprawić Ci nastrój dzięki pięknym aromatom.

Ponadto, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejne kosmetyki, możesz zrobić go sama. Koszt przygotowania takiego peelingu do ust jest znikomy, wszystko zależy od składników i aromatów, które chcesz użyć. Jednak dużo bardziej opłaca się, aby zrobić go samemu.

peeling-składniki

Jak przygotować domowy peeling do ust?

Aby móc cieszyć się gładkimi i miękkimi ustami wystarczy, że wymieszasz kilka składników, z których z pewnością korzystasz na co dzień w swojej kuchni.

Jeśli zależy Ci na szybkim przygotowaniu jednorazowego peelingu możesz zmieszać sam cukier (biały, bądź trzcinowy) z miodem. Cukier sprawi, że zetrzesz martwy naskórek, a miód od razu nawilży Twoje usta.
Gdy potrzebujesz mocniejszego peelingu, wykorzystaj fusy z kawy. Dodaj do nich masło Shea albo olej (kokosowy, różany, czy oliwę z oliwek).

Jeśli natomiast masz więcej czasu i chcesz przygotować pięknie pachnący, służący na dłużej peeling, który przełożysz do słoiczka musisz przygotować trochę więcej składników.
Potrzebne będą Ci:
– 1 łyżka cukru (białego lub brązowego),
– pół łyżki oliwy z oliwek,
– 1 łyżka miodu,
– kilka kropel aromatu o Twoim ulubionym zapachu,
– pół łyżeczki wazeliny,
– ładny słoiczek, w którym przechowasz przygotowany peeling.
Wszystko wymieszaj i przełóż do przygotowanego słoiczka.

Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać peelingu za często! 1-2 razy w tygodniu zdecydowanie wystarczą, aby olśniewać innych uśmiechem 🙂

Do kolejnego, Ania 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień