Poczuj wiosnę nie tylko za oknem

wiosna

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Dni są już coraz cieplejsze i pogoda coraz ładniejsza. Jednak co zrobić, aby poczuć wiosnę także w domu?

Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca. To na szczęście nie długo. Na dworze już czuć jej pierwsze oznaki – dni są dłuższe, cieplejsze i pogodniejsze. O ile za oknem można poczuć już wiosnę, o tyle w mieszkaniu niestety nie zawsze. Dlatego warto zadbać o domową przestrzeń (i nie tylko!), aby móc cieszyć się wiosną w pełni! Zatem co zrobić, aby poczuć wiosenną aurę także w naszych czterech ścianach?

Przede wszystkim świeże kwiaty
Świeże kwiaty to podstawa. Najlepiej wybrać takie, które od razu kojarzą się z wiosną, np. tulipany czy żonkile. Piękne kwiaty nie tylko cudnie wyglądają, dodając wnętrzu uroku, ale także wydzielają delikatny zapach. Taki drobiazg, a tak wiele zmienia! Wiosną wszystko budzi się do życia, warto więc zadbać, aby w domu znalazły się tego symbole – kwiaty sprawdzą się świetnie.

wiosna

Wiosenne zapachy
Wiosnę musi być przede wszystkim czuć! Dlatego warto skupić się na zapachu w całym domu. W salonie niech pachnie kwiatami – taki efekt dadzą już wcześniej wspomniane świeże kwiaty, ale nie tylko! Można też postawić na zapachową świeczkę (najlepiej taką o zapachu kwiatów). Natomiast w kuchni niech unosi się woń świeżych ziół. Warto też pamiętać o świeżym powietrzu – gdy na dworze robi się cieplej, otwieraj okna i balkon, wpuść do mieszkania jak najwięcej wiosennego powietrza.

Kosmetyki
Chodzi mi przede wszystkim o płyn do kąpieli i balsam do ciała. W tym czasie warto używać kosmetyków o świeżym, kwiatowym zapachu, który jest idealny na wiosenne dni. Dzięki temu w łazience po kąpieli będzie unosił się delikatny zapach kwiatów, a ponadto ty będziesz pachniała delikatnie i wiosennie. Mogę wam szczerze polecić kosmetyki marki Yves Rocher, które wyróżniają się cudownymi zapachami, idealnymi na wiosnę, np. balsam do ciała o zapachu konwalii, bzu lub kwiatów wiśni.

wiosenna aura

Porządki w szafie
Niestety bez tego się nie obejdzie. To odpowiedni czas, aby swetry i ciepłe kurtki zastąpić zwiewnymi bluzkami, wiosennymi płaszczami i sukienkami. Wiosną w szafie powinny przeważać jasne, pastelowe kolory. Także w tym przypadku warto pomyśleć o zapachu – na rynku jest mnóstwo odświeżaczy przeznaczonych do szaf – wybierz ten o delikatnym zapachu kwiatów, wtedy przy każdym otwarciu mebla poczujesz przyjemną woń.

A w jaki sposób wy przygotowujecie swoje mieszkania na wiosnę? A może nie zmieniacie nic, ponieważ wystarcza wam piękna pogoda za oknem? 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień