Podróże jesienią – 5 miejsc, które warto odwiedzić o tej porze roku

podróże jesienią

Podróże jesienią to świetny pomysł! Po pierwsze urlop w tym czasie pozwoli uniknąć tłumów turystów, a po drugie jesienny, kolorowy krajobraz zapiera dech w piersiach. Zobacz, gdzie warto wybrać się o tej porze roku.

Podróże jesienią to świetny sposób na urlop z dala od dzikich tłumów ludzi, które podczas wakacyjnych miesięcy można spotkać praktycznie wszędzie. Koniec lata nie oznacza, że od teraz mamy zamknąć się w domu i leżeć pod kocem! Nic z tych rzeczy. Jesienny krajobraz jest przepiękny – w mieście nie zawsze można to dostrzec, dlatego warto w tym czasie wybrać się w miejsce, które zachwyca o tej porze roku. Nie skreślaj jesiennych dni, tylko wykorzystaj je na maksa! Przedstawię wam 5 propozycji, zarówno bliższych, jak i dalszych, kierunków idealnych na jesienny urlop.

POLSKA – Bieszczady
Zacznę od naszego rodzimego podwórka. Bieszczady są magiczne jesienią – kto jeszcze nie wiedział ich o tej porze roku, niech koniecznie nadrobi zaległości. Rok temu w październiku wybrałam się ze znajomymi na weekend w Bieszczady, zdecydowaliśmy się wejść na Tarnicę. Widoki podczas wspinaczki były niesamowite. Różnorodne kolory otaczającej nas przyrody zachwyciły nas wszystkich. Czerwone lasy bukowe i spłowiałe połoniny pięknie ze sobą kontrastują.

WĘGRY – Budapeszt
Teraz pora na nieco dalszą podróż. Stolica Węgier jest przepiękna jesienią. To jedno z nielicznych miast, w którym można podziwiać uroki tej pory roku. Budapeszt jest pełen zieleni i parków, które jesienią imponują różnorodnością barw. Będąc w tym mieście, koniecznie odwiedźcie Wzgórze Gellerta oraz Wyspę Małgorzaty.

jesień

NIEMCY – Bawaria
Nasi zachodni sąsiedzi mogą być dumni z bawarskiej przyrody, która zachwyca jesienią. Bawaria to kraina mistycznych lasów, winnic i majestatycznych szczytów Alp. Znajdują się tam malownicze wioski, miasta ze średniowiecznymi rezydencjmi, jak np. słynny na całym świecie zamek Neuschwanstein. Jesienią ta kraina wydaje się jeszcze bardziej tajemnicza.

JAPONIA – Kioto
Teraz coś dla wszystkich fanów dalekich podróży i miłośników kultury wschodu. Dawna stolica Japonii jest pełna świątyń, kapliczek i ogrodów, które razem tworzą przepiękny krajobraz – zachwycający jesienią różnorodnością barw! Kioto to połączenie piękna i tradycji starego świata z nowoczesnością. Warto zobaczyć to miasto o tej porze roku, więcej jeśli tylko masz taką możliwość, skorzystaj z niej!

USA – Nowa Anglia
Pora na podróż za ocean. Jesienią zachwycają stany: Vermont, Massachusetts, New Hampshire, Connecticut i Rhode Island – znajdujące się na wschodnim wybrzeżu USA. Niektórzy twierdzą, że to jest najlepsze miejsce na świecie do podziwiania uroków jesieni. Tamtejsze lasy liściaste od września do listopada zachwycają pięknymi intensywnymi kolorami, od których trudno oderwać wzrok.

Podróże jesienią to zawsze świetny pomysł!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień