Pomysł na prezent na Dzień Dziecka

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka dobrze, by zrodził się w głowie już w maju. Dzięki temu będzie trochę czasu na realizację niespodzianki. Każdy rodzic chce podarować swoim pociechom coś wyjątkowego. Jakie upominki będą najlepsze? Przeczytaj.

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka – klocki LEGO

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka często jest trudny do zrealizowania w ostatniej chwili. Dlatego bardzo ważne jest, by nie odkładać przygotowania niespodzianki dla swojej pociechy (lub pociech) do ostatniej chwili.

Od wielu lat hitem, jeśli chodzi o upominek z okazji Dnia Dziecka są klocki Lego. Marka wyprodukowała też serię Duplo przeznaczoną dla młodszych dzieci – większe elementy, które łatwiej ze sobą połączyć i których nie da się połknąć. Dziewczynkom z pewnością przypadnie do gustu z kolei Lego Friends. Układanie klocków pozwala dzieciakom przemienić się w prawdziwych konstruktorów. Szczególnie chłopcy chętnie budują rakiety, samochody, samoloty itp.

Gry planszowe – rozwijają dziecięce umiejętności

Ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka są gry planszowe. Ich wybór jest ogromny, więc bez problemu znajdziemy taką, która będzie odpowiednia do wieku i umiejętności potomka. Taki upominek niesie wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Przede wszystkim uczy współzawodnictwa (i uświadamia, że nie zawsze się wygrywa), logicznego myślenia oraz przewidywania. Warto wybrać gry, które uczą przez zabawę. Dziecko może więc poznawać np. geografię, matematykę czy język polski. Niektóre planszówki wymagają współpracy inne zmuszają do podejmowania samodzielnych decyzji. Taki prezent dla dziecka jest więc bardzo wartościowy.

Sesja zdjęciowa będzie wspaniałą pamiątką

Pomysł na prezent na Dzień Dziecka, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców to profesjonalna sesja zdjęciowa ich pociech. To doskonały upominek zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Dzieciaki mają frajdę mogąc przebierać się w przeróżne postacie z bajek i pozować przed fotografem. Na moment wcielają się w prawdziwych modeli. Takie fotografie będą później doskonałą pamiątką na całe życie. Zdjęcia można później wywołać i powiesić, by przypominały wszystkim domownikom ten wyjątkowy dzień.

Dzieci uwielbiają puzzle

Puzzle to zawsze fajny prezent dla dziecka. Zarówno maluchy, jak i starszaki mogą godzinami układać porozrzucane obrazki. Do wyboru jest ich całe mnóstwo – od tych przedstawiających krajobrazy i drobnymi elementami (raczej dla większych dzieci) jak i tych z kilku – kilkunastu kawałków, które po ułożeniu przedstawiają np. bohaterów modnej bajki. W tym roku wśród dziewczynek największym zainteresowaniem cieszą się więc puzzle przedstawiające Elsę z Krainy Lodu lub Maszę i Niedźwiedzia. U chłopców na czasie są Auta i Strażak Sam.

Warto mieć na uwadze, że układanie puzzli doskonale stymuluje rozwój mózgu dziecka, ćwiczy umiejętność logicznego myślenia oraz zapamiętywania i kojarzenia. Dodatkowo sprawia, że dziecko staje się bardziej spostrzegawcze i potrafi się skupić na wykonywanej czynności. Wspólne układanie puzzli doskonale też wpływa na relacje rodzinne, często jest to jeden z nielicznych momentów, gdy dzieci mogą coś robić wspólnie z rodzicami. Mało który pomysł na prezent na Dzień Dziecka niesie ze sobą tyle korzyści.

puzzle

Samochody i lalki zawsze się sprawdzą

Dzieci zawsze ucieszą się z kolejnych zabawek. Chłopcom można więc kupić kolejny samochodzik, traktor czy koparkę. Rodzice gotowi wydać nieco więcej gotówki mogą kupić auto sterowane.

Dziewczynki kochają zabawę w dom, więc kolejna lalka do kolekcji zawsze je ucieszy. Najlepiej by taki bobas potrafił płakać, mówić „mama” i „tata” oraz miał w zestawie liczne akcesoria np. nosidełko, butelkę z mlekiem i wiele ubranek. Taki pomysł na prezent na Dzień Dziecka zawsze będzie strzałem w dziesiątkę.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień