Postaw na odnawialne źródła energii w swoim domu

Elektrownie wiatrowe

Zielona energia to jest pochodząca ze źródeł odnawialnych energia, którą możemy wykorzystać w naszym domu. Co więcej, dzięki wykorzystywaniu farm wiatrowych i fotowoltaicznych możemy realnie przyczynić się do ochrony Ziemi przed efektem cieplarnianym.

Zielona energia w domu to inicjatywa, która pomaga Ci realnie przyczynić się do dbałości o środowisko i zapobiegania efektowi cieplarnianemu. Dzięki nowoczesnym technologiom, które oferują firmy takie jak Polenergia, możemy już teraz korzystać z energii powstającej bez emisji toksycznych substancji do atmosfery. Odpowiadają za to elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne, które produkują energię w pełni bezpiecznie, ekonomicznie i konsekwentnie, bez użycia węgla. Powstawanie zielonej energii nie przyczynia się więc do pogłębiania zjawiska efektu cieplarnianego czy innych zmian klimatycznych.

Zalety wykorzystywania energii odnawialnej

Jeśli chodzi o zalety wykorzystywania energii odnawialnej to lista jest całkiem długa. Chodzi tu przede wszystkim o dostępność i niewyczerpywalność zasobów – za energię słońca, wody czy wiatru nie trzeba bowiem płacić ani bać się o to, że kiedyś się skończy.

Pozyskiwana za pomocą słońca czy wiatru energia jest w pełni bezpieczna dla środowiska. Na żadnym z etapów produkcji do atmosfery nie są emitowane gazy cieplarniane, dzięki czemu nie wytwarzanie zielonej energii nie szkodzi środowisku, ani nie przyczynia się do pogłębiania zjawiska efektu cieplarnianego czy innych zmian klimatycznych.

Sprawdzony dostawca, taki jak Polenergia, pozyskuje energię z elektrowni wiatrowych na terenie Polski. Oznacza to, że kupujemy energię wytwarzaną na rodzimej ziemi, dzięki czemu wspieramy polską gospodarkę.

Elektrownia wiatrowa

Oferta Polenergii

Jeśli troszczysz się o przyszłość naszej planety i chcesz mieć realny wpływ na poprawę jakości życia także w Twojej okolicy, warto zamienić konwencjonalną energię na zieloną. Takie rozwiązanie przyniesie sporo zalet nie tylko dla środowiska, ale także dla Ciebie.

Firma Polenergia jako pierwsza polska firma, która oferuje energię w 100% z własnych źródeł OZE. Oznacza to, że energia oferowana przez Polenergię powstaje w całości na terenie Polski – np. w elektrowniach wiatrowych.

Decydując się na zakup energii od Polenergii możemy także liczyć na atrakcyjne ceny – mimo innowacyjnego sposobu pozyskiwania zielonej energii i wykorzystywania w tym celu najnowszych technologii, cena pozostaje niezmieniona względem tej konwencjonalnej.

Bardzo charakterystycznym wyznacznikiem godnych zaufania firm jest ich stały rozwój. Polenergia jest firmą, która stale się rozwija inwestując pieniądze w farmy wiatrowe na morzu i lądzie oraz fotowoltaikę, dzięki czemu stale unowocześnia i poszerza swoją ofertę.

Polenergia oferuje różne pakiety dedykowane indywidualnym odbiorcom, a także firmom. Misją firmy jest rozpowszechnianie energii, która wytwarzana jest w sposób zrównoważony z odnawialnych źródeł, takich jak wiatr czy energia słoneczna. Korzystając z zielonej energii możesz pomóc w zatrzymaniu zmian klimatycznych i stworzyć przyszłość bez emisji CO2.

Fotowoltaika

Fotowoltaika i pompy ciepła

Fotowoltaika to proces polegający na wykorzystywaniu energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej. Instalacja specjalnych paneli fotowoltaicznych np. na dachu gospodarstwa domowego lub firmy pozwala na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych bez szkodzenia środowisku.

Panele fotowoltaiczne to:

– oszczędność (fotowoltaika gwarantuje nam niezależność energetyczną, dzięki czemu inwestycja zwróci się już po 7 latach),
– gwarancja (dobrej jakości moduły służą nawet przez 40 lat, a firma zobowiązuje się do dostarczenia deklarowanej ilości energii bez względu na wszystko),
– aplikacja (otrzymujemy dostęp do wygodnej aplikacji, która pozwala na stały wgląd do dokumentów, płatności, projektu i statusu realizacji, a także podglądu produkcji energii),
– dotacje (możemy skorzystać ze specjalnych programów wspierających montaż paneli fotowoltaicznych),
– niezależność (od zewnętrznych dostawców prądu).

Pompa ciepła to z kolei urządzenie grzewcze, które oddaje energię pozyskaną ze środowiska do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. To kolejna alternatywa dla tradycyjnej energii pobieranej kosztem emisji toksycznych substancji do środowiska.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień