Powrót do szkoły – jak się na to przygotować?

powrót do szkoły

Powrót do szkoły nie dla każdego jest przyjemny, jednak koniec wakacji już tuż tuż, dlatego warto zacząć o tym myśleć. Zatem co zrobić, aby powrót do szkoły był „bezbolesny”?

Powrót do szkoły czeka nas już za dwa tygodnie. Wakacje mijają zdecydowanie za szybko, jednak czasu zatrzymać się nie da. Dlatego warto już powoli zacząć przygotowania do września. Co zrobić, aby początek roku szkolnego był przyjemny? Jak się do tego przygotować, aby uniknąć zbędnych stresów i nerwów? Dziś mam dla was kilka dobrych rad.

Pomoce naukowe
Pomoce naukowe są niezbędne, dlatego przed rozpoczęciem roku szkolnego warto zaopatrzyć się w kilka rzeczy, które ułatwią późniejszą naukę. Oczywiście nie mówię tutaj o podręcznikach i zeszytach, które każdy musi mieć, ale o dodatkowym ekwipunku, czyli np. mapa, słowniki do języków obcych czy dodatkowe książki, które przydadzą się przy przygotowaniach np. do matury. Jeśli wcześniej zgromadzimy te wszystkie rzeczy, później będzie nam o wiele łatwiej się zorganizować i powrót do szkoły stanie się przyjemniejszy.

powrót do szkoły

Odpowiedni plecak
Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni plecak to podstawa. Książki i zeszyty są ciężkie, dlatego codzienne dźwiganie ich do szkoły naprawdę może dać nam w kość. Ten problem rozwiąże odpowiedni plecak – z usztywnianymi plecaki i spodem, regulowanymi ramiączkami i wentylacją na plecach, co ograniczy pocenie. Warto zainwestować w dobry plecak, który posłuży nam przez kilka lat. Nie patrz jedynie na jego wygląd, zwróć też uwagę na wygodę i praktyczność.

Wygodne buty
Wygodne buty mogą zdziałać cuda! W szkole to absolutna podstawa. Podczas zajęć lekcyjnych ma być nam przede wszystkim wygodnie i komfortowo – powinniśmy czuć się luźno. Bolące stopy i obciążony kręgosłup zdecydowanie nie sprzyjają efektywnej nauce.

Kontakt ze znajomymi z klasy/szkoły
Jeśli podczas wakacji nieco zaniedbałeś kontakt ze znajomymi ze szkoły, warto go odnowić. Zapytaj kolegów, jak minęły im wakacje, gdzie byli lub co im się przydarzyło. Zacieśnienie więzi zdecydowanie pomoże w powrocie na lekcje i doda ci pewności siebie. Dzięki temu z chęcią wrócisz do szkolnej społeczności.

szkoła

Wygląd
Jak cię widzą, tak cię piszą – niestety w szkole ta zasada jest szczególnie widoczna. Zadbaj o siebie, idź do fryzjera, na zakupy – to doda ci pewności siebie, odwagi i śmiałości. Jeśli ty będziesz dobrze o sobie myśleć, to inni też tak będą cię postrzegać.

Powrót do szkoły to nie koniec świata – to może być przyjemne! Jeśli zadbasz o kilka podstawowych spraw, to rok szkolny zaczniesz z radością :).

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień