Szczoteczki soniczne SEYSSO – poznaj je!

seysso szczoteczka

Szczoteczki soniczne są uznawane za jedne z najnowszych urządzeń stosowanych do codziennej higieny jamy ustnej. Dowiedz się o nich więcej.

Poprzedniczki szczoteczek sonicznych – szczoteczki elektryczne królowały na rynku od lat 60-tych XX wieku. Szczoteczki soniczne znalazły się na nim za sprawą amerykańskiego naukowca Roberta Bocka. W 1987 roku stworzył on projekt mechanizmu szczoteczki i przedstawił do zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji do Spraw Żywności i Leków (FDA). Zatwierdzony projekt trafił do produkcji 1990 roku i początkowo szczoteczki soniczne były dostępne jedynie na rynku amerykańskim, ale już w niespełna dwa lata później zaczęto je wytwarzać na skalę światową.

Innowacyjność działania mechanizmu szczoteczki sonicznej polega na emitowaniu drgań i fal dźwiękowych. Pracują najczęściej z częstotliwością minimum 260 Hz. Wytwarzane fale dźwiękowe wzbudzają drgania we włóknach, wprawiając w ruch cząsteczki śliny, zmieszanej z pastą. Powstające w ten sposób mikrobąbelki docierają do najbardziej niedostępnych miejsc jamy ustnej- perfekcyjnie czyszczą płytkę nazębną, przestrzenie międzyzębowe, oraz wewnętrzne powierzchnie zębów od strony języka.

Większość szczoteczek sonicznych dostępnych obecnie na rynku wyposażona jest w kilka trybów czyszczenia. Użytkownik ma do wyboru tryb tradycyjny (trwający ok.2 minut, o mocnym nacisku na zęby), tryb delikatniejszy – soft (o mniejszej sile nacisku) oraz tryb pulsacyjny, w trakcie którego można przeprowadzić masaż dziąseł.
W trakcie badań klinicznych ustalono, iż szczoteczki soniczne usuwają nawet do 6 razy więcej płytki nazębnej niż ich odpowiedniki manualne.

Podczas gdy klasyczna szczoteczka elektryczna pracuje w zakresie do 8 tys. obrotów na minutę, szczoteczka soniczna posiada ich od 31 tys. do nawet 62 tys obrotów na minutę. Oba rodzaje szczoteczek napędzane są baterią akumulatorową, którą na ogół ładuje się raz na kilka tygodni. Producenci bez przerwy wzbogacają nowe modele szczoteczek o kolejne funkcje wpływające na coraz większą skuteczność szczotkowania. Stomatolodzy i specjaliści w dziedzinie profilaktyki jamy ustnej stale podkreślają zalety szczoteczek sonicznych i polecają ich stosowanie nawet malutkim dzieciom.

seysso

Nowość wśród rodziny szczoteczek sensonicznych stanowią innowacyjne szczoteczki SEYSSO. Są to profesjonalne szczoteczki, których funkcje zapewniają czyszczenie na najwyższym poziomie. Posiadają trzy tryby pracy o różnej prędkości drgań. Najwyższa osiąga 48 tys. drgań na minutę. Różne tryby pracy szczoteczki SEYSSO dostosowane są konkretnych potrzeb użytkowników:

– Tryb SOFT ( 31 tys. drgań na minutę) do tryb najdelikatniejszy – stosowany przez osoby z wrażliwy zębami i dziąsłami.
– Tryb CLEAN ( 41 tys. drgań na minutę) – tryb codziennej higieny jamy ustnej.
– Tryb WHITENING ( 48 tys. drgań na minutę) – najmocniejszy tryb przeznaczony do szybkiego i efektywnego płytki nazębnej i nalotów.

Powierzchnia szczoteczki SEYSSO pokryta jest specjalną powłoką przyjemną w dotyku i uniemożliwiającą wyślizgiwanie się urządzenia w trakcie mycia zębów.

Funkcją dodatkową jest automatyczny timer. Ułatwia optymalne czyszczenie całej jamy ustnej i znacząco wpływa na maksymalne wykorzystanie baterii akumulatorowej ,zasilającej szczoteczkę. Etui do szczoteczki SEYSSO pozwala na higieniczne przechowywanie urządzenia, posiada również nowoczesny system ładujący poprzez kabel USB z laptopa, bądź komputera.

Szczoteczki soniczne SEYSSO posiadają wymienne końcówki, w których zastosowano najwyższej jakości włosie DuPont, a każda z nich zaopatrzona jest innego koloru znacznik, co umożliwia korzystanie ze szczoteczki kilku osobom. Ceny szczoteczek sonicznych nie należą do najniższych, ale zdecydowanie zakup tego typu urządzenia, to bardzo trafiona inwestycja.

Aby zainwestować w swój piękny i zdrowy uśmiech, odwiedź sklep internetowy HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne-seysso, który oferuje profesjonalne artykuły marki SEYSSO, w tym szczoteczki z technologią soniczną. SEYSSO jest gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień