Zarobki hostessy – ile zarabiają hostessy?

Hostessa

Ile wynoszą zarobki hostessy? Jak działają agencje hostess? Te pytania często pojawiają się w kontekście rozmowy o dorywczej pracy dla młodych dziewczyn. Z poniższego artykułu dowiecie się, ile zarabia hostessa, w zależności od zlecenia i współpracy z agencją.

Zarobki hostessy są uzależnione nie tylko od rodzaju obsługiwanego eventu, lecz także od zleceniodawcy, a nawet od miasta, w którym odbywa się zlecenie. Na to ile zarabia hostessa ma wpływ także rodzaj zlecenia i obowiązki, jakie z niego wynikają. Jakiego wynagrodzenia możemy się spodziewać, podejmując decyzję o pracy jako hostessa? Za jakie zlecenia dostaniemy wyższą stawkę, a za jakie standardową? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

hostessa degustacja

Agencja hostess pomaga w zdobyciu ciekawych i dobrze płatnych zleceń nie tylko w większych miastach, lecz także w mniejszych miejscowościach, gwarantując satysfakcjonującą stawkę dla hostessy. Jedną z największych ogólnopolskich agencji hostess jest https://www.erica.pl która pomaga hostessom w pozyskiwaniu zleceń, negocjuje uczciwe warunki pracy oraz pomaga w stworzeniu profesjonalnego portfolio.

Zarobki hostessy współpracującej z agencją hostess

Zarobki hostessy w dużej mierze zależy od agencji, z którą ona współpracuje. Ogólnopolskie agencje hostess i promocji oferują zwykle nieco lepsze wynagrodzenie niż niewielkie czy dopiero zaczynające działalność. To ile zarabia hostessa zależy od kwoty, jaka zostanie ustalona między agencją a klientem. Niemniej jednak agencje dbają o jakość zleceń dla hostess, proponując im m. in. udział w lepiej płatnych targach czy kongresach oraz organizując wyjazdy zagraniczne i pokrywając koszt przejazdu i zakwaterowania. Taka współpraca pozwoli zatem na nieco wyższe zarobki niż u przeciętnej hostessy, która szuka zleceń na własną rękę. Za kilkudniowy wyjazd za granicę hostessa może otrzymać nawet 500-700 zł, wszystko zależy od agencji i organizatora.

Najwyższa stawka godzinowa

Na najlepsze stawki w zawodzie hostessy mogą liczyć dziewczyny obsługujące duże i wysokie rangą wydarzenia: międzynarodowe targi, kongresy, konferencje, bankiety, a także imprezy sportowe np. mecze, rajdy czy imprezy muzyczne z udziałem gwiazd. Przy tego typu eventach za godzinę można otrzymać wynagrodzenie sięgające nawet do 25 – 30 zł. Po ośmiu godzinach pracy uzbiera się zatem do wypłaty bardzo przyzwoita suma.

Na zdobycie tak dobrze opłacanego zlecenia nie może jednak liczyć każda hostessa. Wymagana do niego jest bardzo dobra prezencja. Dużą rolę odgrywa odpowiedni wzrost, bardzo zgrabna sylwetka, długie, zadbane włosy, nieskazitelna cera. Przy obsłudze zagranicznych gości konieczna jest bardzo dobra lub biegła znajomość języka angielskiego albo innego języka obcego (podanego wcześniej w ofercie pracy). Ponadto, kandydatki na hostessy do obsługi prestiżowych wydarzeń powinny zadbać o swoje portfolio, gdyż zgłaszając się do zlecenia zostaniemy poproszone o przesłanie profesjonalnych, dobrej jakości zdjęć.

hostessa sklep

Przeciętna i najniższa stawka godzinowa

Hostessy, które spotykamy w galeriach i centrach handlowych, przed sklepami w centrum miasta czy przy obsłudze mniejszych eventów nie mogą już liczyć na tak satysfakcjonujące wynagrodzenie, podobnie jak te pracujące w supermarketach. Tutaj dość często możemy spodziewać się minimalnej stawki godzinowej, zarobki hostessy przy takiej akcji są zatem dość przeciętne. Nie jest to jednak regułą, bo trafiają się nawet akcje degustacyjne z bardziej zachęcającym wynagrodzeniem, np. 15 zł/h. Przy tego typu zleceniach znacznie łatwiej o pracę niż przy prestiżowych eventach i jednocześnie wymagania co do prezencji dziewczyn nie są aż tak bardzo wygórowane.

Podsumowując zarobki hostessy zależą od wielu czynników, m. in. od rodzaju zlecenia oraz naszej dyspozycyjności. Biorąc jednak pod uwagę fakt iż jest to praca dorywcza stawki w zawodzie hostessy są całkiem zachęcające. Jeżeli chciałybyście podjąć pracę jako hostessa i jesteście ciekawe ile zarabia hostessa w waszym mieście, dobrym pomysłem byłoby skontaktowanie się z agencją hostess, która chętnie udzieli wam wszystkich niezbędnych informacji.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Wiktoria
    • 6 października 2021
    Odpowiedz

    Dzisiaj stawki zaczynają się od 18 zł/netto/godz, wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia, top hostessa zarabia dużo więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień