Jak dobrze myć samochód? Warto to wiedzieć!

Szampon do mycia samochodu

Jak dobrze myć samochód? Warto to wiedzieć szczególnie teraz, czyli zimą, ponieważ wówczas auto bardzo się brudzi. Regularne mycie samochodu to nie jest wyłącznie kwestia estetyki – zadbany pojazd jest w stanie posłużyć nam dłużej! Poniżej więcej informacji.

Jak dobrze myć samochód? Pytanie niby banalne, jednak nie do końca. Warto zdawać sobie sprawę, że mycie samochodu to najważniejsza czynność pielęgnacyjna przy aucie! To właśnie podczas mycia pozbywamy się wszelkich zabrudzeń zalegających na poszczególnych elementach pojazdu. Nie tylko wyglądają one nieestetycznie, ale także mogą przyczynić się do niszczenia auta (np. do korozji). Zimą samochód jest szczególnie na to narażony, ponieważ w tym czasie panują złe warunki atmosferyczne, na ulicach zalega błoto i chemia drogowa.

Trzeba pamiętać, że samo opłukanie auta wodą z mydłem nie wystarczy! A zimą tym bardziej… Wszystko dlatego, że podczas takiej czynności nie jesteśmy w stanie pozbyć się wszystkich zabrudzeń zalegających na pojeździe. Mycie samochodu to proces przynajmniej dwuetapowy. Piszemy o tym poniżej.

Generalne mycie samochodu powinno odbywać się przynajmniej dwa razy w roku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Czytając, dowiesz się, jak dokładnie umyć samochód, jakich produktów używać i o czym koniecznie pamiętać! Ta wiedza jest przydatna każdemu kierowcy, zachęcamy do zobaczenia.

Mycie auta – produkty do mycia auta

Jak już wspomniano wyżej, mycie auta to proces przynajmniej dwuetapowy. Chodzi mianowicie o:

1) mycie wstępne – jego celem jest pozbycie się powierzchownych zabrudzeń oraz zmiękczenie tych większych, trudniejszych, dzięki czemu później łatwiej jest je usunąć; w tym przypadku najlepiej jest użyć piany aktywnej;

2) mycie właściwe – jego celem jest dokładne pozbycie się wszelkich zabrudzeń z poszczególnych elementów pojazdu; w tym przypadku najlepiej jest użyć profesjonalnego szamponu samochodowego.

Kosmetyki samochodowe

Zawsze warto inwestować w dobrej jakości produkty do mycia auta, te profesjonalne, znajdziesz je w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie. Wówczas można mieć pewność, że specyfik będzie nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla naszego samochodu. Mycie auta takimi kosmetykami samochodowymi to sama przyjemność.

Aktywne piany do mycia auta

Aktywne piany do mycia auta przydają się szczególnie podczas mycia wstępnego. Mają one za zadanie usunąć lekkie zabrudzenia i rozmiękczyć te trudne. Aktywna piana do mycia samochodu jest niezwykle prosta w użyciu – wystarczy za pomocą pianownicy równomiernie rozprowadzić produkt, zostawić go na kilka minut na pojeździe, a następnie spłukać. I to wszystko!

Szampony do mycia samochodu

Szampony do mycia samochodu to kosmetyki, których używa się podczas mycia właściwego. Warto zdawać sobie sprawę, że na rynku jest duży wybór tych specyfików – dopiera się je w zależności od rodzaju zabrudzeń oraz rodzaju powłoki ochronnej znajdującej się na karoserii. Dostępne są szampony do mycia auta: neutralne, kwasowe i zasadowe. Szampony z wysokiej półki, od sprawdzonych producentów są naprawdę bardzo skuteczne, ale i bezpieczne dla pojazdu, warto w nie inwestować.

Najlepszej jakości szampony do mycia samochodu są dostępne w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/szampony. Oferta jest niezwykle szeroka, dostępne są różne rodzaje szamponów, w różnych cenach, jednak wszystkie pochodzą od sprawdzonych, cenionych producentów. Szampony do mycia auta od ShowCarShine to doskonały wybór!

Zarówno aktywne piany, jak i szampony to produkty, dzięki którym pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń z auta, nawet tych trudnych, zimowych! Warto regularnie myć swój samochód, aby przedłużyć jego żywotność. Poza tym trzeba pamiętać, że wygląd naszego auta to nasza wizytówka!. Zachęcamy do zajrzenia do sklepu ShowCarShine – znajdziesz tam wszystko, co będzie Ci potrzebne.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień