Jak przetrwać obok mieszkania dla turystów?

wynajem krotkoterminowy

Coraz częściej dostępne są mieszkania dla turystów, które poza wygodą dla turystów mogą przynieść ze sobą liczne problemy. Przecież hotel, schronisko, hostel to nie jedyne z możliwości miejsc zameldowania dla turystów.

Turyści a problemy mieszkańców

Najem krótkoterminowy przyciąga turystów, którzy chcą mieć komfortowe warunki do spędzenia wyjazdu. Mieszkania dla turystów dają nie tylko nocleg, lecz również wyposażenie prawie jak w domu pozwalające na odpoczynek, gotowanie, pranie. Jednak nie po domowe czynności ludzie wyjeżdżają na wakacje, więc wielu turystów po grzecznym zwiedzaniu zabytków za dnia, wieczorami i nocami zwiedza nocne kluby. Pojawia się w nich alkohol, a to przyczynia się do jednego z problemów, jakie w związku z najmem mają mieszkańcy danego budynku lub osiedla. Głośne powroty z imprez, wulgaryzmy, agresja, śmiecenie, donośne imprezy, to często wiąże się z turystami w mieszkaniu turystycznym.

Interwencja u właściciela

Gdy towarzystwo turystów jest już nie do zniesienia, trzeba podjąć kroki zaradcze. Pierwszy, podstawowy to kontakt z właścicielem. Najłatwiej, jeżeli zna się go lub mieszka blisko, wtedy nie ma problemu z kontaktem. Jeżeli właściciel, jak wielu, przebywa z dala od mieszkania dla turystów, wówczas można spróbować odszukać go przez portale zajmujące się wynajmem, np. eholiday.pl. Po odnalezieniu danych należy poinformować wynajmującego, że jego lokatorzy zachowują się karygodnie i powinien podjąć odpowiednie środki. Turyści często nie uważają za zasadne dbać o mieszkanie na obcym sobie osiedlu i o jego otoczenie, jednak przeszkadzają tym stałym mieszkańcom.

mieszkanie do wynajecia

Urząd skarbowy i policja

Gdy nie można skontaktować się z właścicielem lub nie przejmuje się on skargami, można zasugerować urzędowi skarbowemu, że prowadzony lokal może być niezarejestrowaną działalnością. Nie jest to mile widziane, gdyż najem krótkoterminowy jest taką samą działalnością gospodarczą, jak inne. Ewentualna kara może zmobilizować właściciela do mądrzejszego wyboru lokatorów. Kolejnym sposobem jest regularne dzwonienie na policję lub straż miejską, jeżeli turyści są głośni. Kilka mandatów zniechęci ich zarówno do imprez, jak i do miejsca. Dodatkowo zaalarmuje to właściciela, że brak przestrzegania zasad współżycia społecznego może skończyć się źle dla jego interesu.

Artykuł zredagowany dzięki materiałom zawartym w serwisie https://www.homescanner.pl, w którym znajduje się wiele informacji dotyczących zakupu czy wynajmu mieszkania. Homescanner oferuje również kompleksowe sprawdzenie wybranej nieruchomości.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Anka
  • 21 listopada 2018
  Odpowiedz

  no tak, zadzwonic na policje a potem same problemy.. to nie takie proste, już chyba lepiej interweniowac u wlasciciela

  • Marzena
  • 27 lutego 2019
  Odpowiedz

  ja miałam już kilka razy zalane mieszkanie, nad moim mieszkaniem, jest mieszkanie wynajmowane turystom, ostatnio panowie odkręcili wodę w wannie i zasnęli, a mnie obudziła kapiąca woda z sufitu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień