Cellulit – czy da się z nim wygrać?

cellulit

Cellulit ma ok. 90% kobiet na całym świecie. To bardzo powszechny problem, dlatego nic dziwnego, że kobiety próbują wielu sposobów, aby się go pozbyć.

Cellulit jest znany kobietom na całym świecie. Może go mieć zarówno osoba otyła i starsza, jak i młoda oraz szczupła. Jeśli cellulit to także twój problem, zachęcam cię do przeczytania mojego artykułu, w którym znajdziesz skuteczne sposoby na cellulit. Aby się go pozbyć, trzeba skupić się na kilku zdrowych nawykach.

W końcu nadeszła wiosna, a lato zbliża się wielkimi krokami. Już niedługo przyjdzie czas na wykopanie z szafy krótkich spodenek i spódniczek, z związku z czym warto zadbać o nogi i skórę, aby wyglądały zjawiskowo!

sposoby na cellulit

Sposoby na cellulit – aktywność fizyczna
Moim zdaniem aktywność fizyczna to podstawa w walce z cellulitem. Siedzący tryb życia i brak ruchu znacznie zwiększają ryzyko pojawiania się niechcianej pomarańczowej skórki. Jeśli chcesz pozbyć się tego problemu, zacznij regularnie uprawiać sport. Pamiętaj, że regularność jest niezwykle istotna. Podczas treningu skupiaj się na ćwiczeniach kształtujących nogi i pośladki (np. przysiady). Możesz również skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera personalnego, który ułoży ci osobisty plan treningowy, dzięki czemu szybciej zauważysz rezultaty.

Nawyki żywieniowe
Można powiedzieć, że cellulit uwielbia niezdrowe jedzenie, ponieważ ono sprzyja jego postępowaniu. Tłuste potrawy, słodycze, fast foody, gazowane słodkie napoje – z tego wszystkiego powinnaś zrezygnować na rzecz warzyw, owoców, ryb i innych lekkich, ale pożywnych dań. Moja rada? Nie zamawiaj jedzenia w barach szybkiej obsługi, zacznij gotować w domu! Nie ma nic lepszego niż pyszny domowy posiłek. To jednak nie wszystkie sposoby na cellulit.

cellulit

Domowe masaże
Masaż pomaga w walce z cellulitem, ponieważ działa drenująco na skórę, czyli pobudza krążenie krwi oraz wspomaga odprowadzanie wody i limfy z tkanek. Pamiętaj, że takie masaże trzeba wykonywać regularnie – codziennie po wieczornej kąpieli przez 2–3 minuty. Do takiego masażu najlepiej wykorzystać balsam do ciała lub krem antycellulitowy. Po takich zabiegach cellulit z pewnością się zmniejszy.

Zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej
Jeśli powyższe sposoby na cellulit nie dadzą pożądanych rezultatów, wtedy warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów, które mogą skutecznie zwalczyć cellulit. Niestety takie zabiegi są kosztowne, ponadto należy je wykonywać w seriach. W gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej cellulit zwalcza się laserem, ultradźwiękami, profesjonalnymi masażami lub mezoterapią.

Walka z cellulitem nie jest łatwa. Nie da się go pozbyć w kilka dni. Regularność i wytrwałość to klucz do sukcesu, dlatego nie poddawaj się za szybko!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Kasia
    • 26 kwietnia 2018
    Odpowiedz

    odwieczna walka – chyba nie da sie do konca zwalczyc cellulitu, ale chociaz troche go zminimalizowac…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień