Doradztwo kredytowe w Warszawie – korzystny kredyt w czasach pandemii

Doradca kredytowy spotkanie

Rola doradcy kredytowego w Warszawie jest obecnie naprawdę znacząca. Rozpoznanie nowych wymagań banków stanowi spore wyzwanie, a wybór optymalnej oferty kredytowej jest trudniejszy niż jeszcze parę miesięcy temu.

Do większości osób dotarł przekaz już wstępnie uproszczony przez media: będzie trudniej o kredyt. Ale co tak naprawdę się stało i dlaczego samodzielne rozpoznanie możliwości zaciągnięcia kredytu nagle stało się o tyle trudniejsze, że doradztwo kredytowe w Warszawie stało się dla wielu potencjalnych kredytobiorców niemal koniecznością?

Nowy proces wnioskowania o kredyty – czym został spowodowany?

Po pierwsze – pandemia w sposób bezpośredni spowodowała spadek zarobków, pogorszenie perspektywy zatrudnienia dla wielu osób. Oznacza to, że banki teraz będą ostrożniejsze w ocenie zdolności kredytowej.

Po drugie – częściowe zamknięcie rynków ograniczyło też możliwości inwestycyjne banków, ponieważ niektórzy przedsiębiorcy wycofali się z planów inwestycyjnych. Banki siłą rzeczy musiały zrewidować swoje przewidywania budżetowe, a to oznacza, że i wyceny kredytów dla konsumentów będą inne.

Po trzecie – wreszcie, działania RPP sprawiły, że pewne dotychczas podejmowane przez banki operacje zwyczajnie przestały się opłacać i równowaga na rynku się przesunęła – każda taka zmiana wymusza też modyfikacje polityk kredytowych.

Tak naprawdę mechanizmów jest więcej, a to przekłada się na proces oceny zdolności kredytowej. Banki będą chciały udzielać kredytów, na których zarabiają relatywnie dużo i przy jak najmniejszym ryzyku. Zaostrzy się więc konkurencja, bo popyt na kredyty, chwilowo osłabiony, dość szybko wzrośnie.

Doradca kredytowy pomoc

Sprawdzony doradca kredytowy w Warszawie – AF Finance

Współpraca ze sprawdzonym doradcą kredytowym, szczególnie w czasie pandemii, to gwarancja uzyskania najkorzystniejszego dla nas kredytu. Wszystko dlatego, że w razie nieuzyskania kredytu nie jesteśmy zobowiązani do wynagrodzenia danego pośrednika – w jego interesie leży więc, aby nasza procedura kredytowa zakończyła się sukcesem.

Jednym z najczęściej polecanych jest doradztwo kredytowe w Warszawie AF Finance, które zajmuje się pomocą w pozyskiwaniu kredytu także w ciężkich czasach pandemii. Doradca podpowie nam jaki kredyt będzie dla nas najwłaściwszy, porówna oferty, przygotuje dokumenty i sprawnie przeprowadzi nas przez całą procedurę kredytową. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy czas i pieniądze, ale również unikniemy rozczarowań i nerwów związanych z porównywaniem ofert bankowych na własną rękę.

Doradca kredytowy w Warszawie przygotuje mocniejszy wniosek

Doradztwo kredytowe w Warszawie teraz naprawdę dowodzi swojej istotności. Wcześniej można było przygotować niedoskonały wniosek, a liberalna polityka banków i tak pozwalała na otrzymanie kredytu. Teraz banki będą dokładniej sprawdzały wnioski klientów, a to znaczy, że każdy błąd może prowadzić do odmowy udzielenia finansowania.

Doradca kredytowy w Warszawie pomaga w przygotowaniu dokumentacji – dzięki jego podpowiedziom można dość łatwo zwiększyć zdolność kredytową albo dobrać kredyt o nieco innych niż początkowo zakładane parametrach. W ten sposób udaje się dostosować do wymagań banków i ma się większe szanse na uzyskanie kredytu

Ile kosztuje skorzystanie z usługi doradcy kredytowego w Warszawie?

W przeciwieństwie do pośredników kredytowych, doradcy kredytowi nie są opłacani przez banki. Płaci im kredytobiorca, jeśli jego wniosek złożony dzięki pomocy doradcy, zostanie pozytywnie rozpatrzony. Ile będzie kosztowało to wsparcie? Trudno o konkretne szacunki, ponieważ cena będzie zależała od formy kredytu i jego kwoty. Najczęściej wycena podawana jest w procentach zależnych od kwoty kredytu.

Jak współpraca z doradcą kredytowym może opłacać się klientowi?

To dość prosty mechanizm – doradca kredytowy często może zaoferować niższą wycenę niż bezpośrednio bank – po pierwsze negocjując marżę, po drugie odcinając niepotrzebne produkty dodatkowe, za które normalnie płaci kredytobiorca). Okazuje się, że nawet jeśli trzeba część kredytu „oddać” doradcy, to i tak sumarycznie zostaje w kieszeni więcej niż po skorzystaniu z podstawowej oferty bankowej. W praktyce doradca zarabia maksymalnie 5% wartości kredytu, ale znacznie częściej mowa raczej o poziomie 1-2% wartości kredytu.

Kredyt hipoteczny dom

Kredyty hipoteczne w Warszawie w dobie pandemii

Kredyt hipoteczny w dobie koronawirusa jest kwestią istotną do przedstawienia. Co z kryteriami i czy mechanizmy będą zmienione przez tę sytuację? Obecna sytuacja (sprzed kliku miesięcy do dzisiaj) dla kredytobiorców i kredytodawców jest specyficzna. RPP zmniejszyła do bardzo niskiej wartości najważniejsze stopy procentowe NBP. Wpłynie to dobrze na oprocentowanie dla klientów kredytów hipotetycznych, jednak wkład własny każdej osoby ubiegającej się o kredyt musi być wyższy niż dotychczas. Banki obiecują, iż w dobie koronawirusa działają w taki sposób, żeby pracownicy nie byli narażeni w związku z obecnym stanem na zachorowanie na COVID-19. Z tego powodu jeszcze do marca wszystkie placówki bankowe były pozamykane. Część funkcjonowała w ograniczonym zakresie. Banki zaczęły wdrażać nowe przepisy, gdzie za pomocą Internetu można złożyć wniosek o udzielenie kredytu. Wszystko właściwie po to, by pozostawić akcję kredytową oraz by ograniczyć zachorowania na COVID-19. W sytuacji, gdy obecnie posiadamy kredyt hipoteczny w Warszawie, a także innych miejscach w Polsce możemy liczyć na tak zwane wakacje kredytowe czyli odroczenie jeżeli chodzi o spłatę zobowiązań.

Czy warto iść do doradcy kredytowego?

Doradztwo kredytowe w Warszawie swoje kosztuje, to prawda. Ale i tak sumaryczny koszt może być wyraźnie niższy niż wtedy, kiedy samodzielnie wypełnia się bankowe wnioski. Po drugie – dziś ważniejsze od ceny wydaje się nawet zmieszczenie się w coraz ciaśniejszych normach banków. Jak nigdy wcześniej czytanie ofert kredytowych stało się skomplikowane i osoby niezaznajomione z rynkiem mogą mieć poważne trudności w analizie konkretnych oferty. W takiej sytuacji doradztwo kredytowe faktycznie ma sens, przy czym oczywiście nie chodzi też o to, żeby skorzystać z usług dowolnego doradcy. Tak samo, jak nie każdy bank jest równie tani, nie każdy doradca będzie równie pomocny.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień