Czas kupić plecaki szkolne – na co zwrócić uwagę?

Plecaki do szkoły

Plecaki szkolne to niezbędny element wyposażenia dziecka do szkoły. By zapewnić dziecku wygodę i jednocześnie zadbać o jego kręgosłup, trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych cech. Jakich?

Jako mama, siostra czy ciocia na pewno nie raz spotkałaś się z problemem kupna odpowiedniego plecaka do szkoły dla pociechy czy rodzeństwa. Dowiedz się na co zwrócić uwagę, aby twoje dziecko nie kojarzyło noszenia plecaka z ciężkim obowiązkiem.

Solidny materiał na plecaki szkolne

Jakość materiału, z którego wykonane są plecaki szkolne, powinien być jednym z podstawowych kryteriów wyboru. Warto zainwestować w nieco droższy model, ale trwalszy. Słaba jakościowo tkanina może bardzo szybko zacząć się przecierać i mechacić, co będzie miało wpływ nie tylko na sam wygląd plecaka szkolnego, ale i na jego funkcjonalność. Podczas zakupu sprawdźmy, czy materiał nie rozchodzi się w rękach i czy nie jest na tyle słaby, że bez problemu można by go rozerwać. Wybierając solidniejsze modele, unikniemy corocznego kupowania nowego plecaka szkolnego. Zwróćmy też uwagę na to, czy jest wodoodporny. Idąc przez deszcz lub śnieg, bardzo łatwo jest zamoczyć książki. Wielogodzinne chodzenie z mokrym plecakiem po szkole także nie należy do najprzyjemniejszych.

Plecak szkolny bezpieczny dla kręgosłupa

Plecak szkolny

By plecaki szkolne były bezpieczne dla kręgosłupów naszych pociech, zwróćmy uwagę, czy posiadają usztywnienie ścianki przylegającej do pleców. Najlepsze są modele, które mają wewnętrzny stelaż, ale zdaniem ortopedów wszyta pianka czy gąbka także sprawdzą się wystarczająco dobrze. Po zakupie plecaka koniecznie upewnijmy się, jak wybrany plecak szkolny pasuje do pleców naszych pociech. Co do zasady, nie powinien zbytnio wystawać nad linię pleców. Ważna jest także liczba kieszonek, nie tylko ze względu na możliwość lepszego posegregowania niezbędnych akcesoriów szkolnych, ale i rozłożenia ciężaru równomiernie na całą powierzchnię pleców. Idealny plecak szkolny powinien mieć:
– usztywnione i ergonomiczne plecy;
– elementy odblaskowe;
– wzmocnione dno;
– wytrzymałe szelki z możliwością regulacji długości;
– przynajmniej dwie komory, dzięki którym ciężar zostanie bardziej równomiernie rozłożony.

Wszystkie te elementy sprawią, że noszenie plecaka będzie wygodne, zdrowe dla kręgosłupa i bezpieczne.

Plecaki szkolne – ważna jest waga

Plecak szkolny

Najlepiej jest, jeśli plecak szkolny ma niewielką wagę, co na pierwszy rzut oka przeczy się z wyposażeniem we wszystkie wymienione wyżej elementy. Nie zawsze jednak tak jest. Mówi się także, że nie powinien przekraczać 10% wagi dziecka. Pociecha rozpoczynająca edukację szkolną, która waży 25 kilogramów, nie powinna nosić modelu cięższego niż 2,5 kilograma. Najlepsze są plecaki szkolne, które nie przekraczają masy 1 kilograma, a mimo to są wykonane z materiałów najwyższej jakości. Najbezpieczniej jest zakupić plecak do szkoły zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Wybierając tańsze i gorzej wykonane plecaki szkolne, musimy liczyć się z tym, że kupimy model niefunkcjonalny, który bardzo szybko się zniszczy. Dlatego warto wybrać plecak szkolny szyty przez polskiego producenta z wieloletnim doświadczeniem, który wie, jak konstruować produkty zdrowe dla młodych kręgosłupów, które będą służyć dziecku przez bardzo długi czas.

Plecaki szkolne – estetyczne i ładne

Plecaki szkolne Pariso.pl

Nie rezygnując z funkcjonalności, solidności i ergonomii plecaka szkolnego, pamiętajmy również że plecak szkolny dla naszego dziecka powinien być również ładny. Ale to nie znaczy, że tylko nam ma się podobać, w końcu to dziecko ma używać tego plecaka przez cały rok lub nawet dłużej. A poczucie estetyki dzieci nie zawsze idzie w parze z naszym. Pozwólmy więc dzieciom na wybór koloru plecaka, dyskretnie czuwając nad pozostałymi cechami na które dzieci być może nie zwracają uwagi. Kupując u solidnego producenta, zawsze znajdziemy plecak który będzie funkcjonalny i będzie również podobał się dzieciom.

Na krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego we wszystkich sklepach i marketach pojawiają się tanie plecaki szkolne. Nie zostawiajmy sobie tego zakupu na ostatnią chwilę w takich miejscach. Dokonajmy przemyślanych zakupów i wybierzmy dla naszych dzieci sprawdzone, bezpieczne produkty.

Plecaki szkolne

Na temat plecaków szkolnych można poczytać na stronie: https://www.plecaki-szkolne.pl
Są w naszym kraju wiodący producenci którzy oferują plecaki szkolne najwyższej jakości, często wybierane przez rodziców, którym zależy na wytrzymałym plecaku do szkoły, wykonanym z oddychającego materiału i zapewniającym odpowiednią wentylację. Dobre plecaki szkolne są wyposażone w miękkie szelki, z możliwością regulacji oraz usztywnione plecy, dzięki czemu pomogą uniknąć bólu kręgosłupa u naszej pociechy podczas noszenia ciężkich książek i zeszytów. Producent gwarantuje, że ich plecaki do szkoły są bezpieczne dla dzieci, a dodatkowo są zgodne z najnowszymi trendami.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Edyta
  • 23 lipca 2018
  Odpowiedz

  Z tą wagą plecaka to nie takie proste….niestety ilość książek jakie muszą nosić dzieci do szkoły w tych czasach jest nie do przyjęcia moim zdaniem! Moje dziecko ma 11 lat, a jak raz dało mi potrzymać swój plecak to szczena mi opadła – sama mocno bym się zmęczyła nosząc taki codziennie! Powinni pozwalać zostawiać podręczniki w szkole…

  • Daria
  • 19 września 2018
  Odpowiedz

  Co prawda, do prawa. Przy czym dzisiaj sporo osób szukało plecaków przecenionych dla swoich pociech. Przy czym mamy na szczęście dostęp do takich miejsc w sieci gdzie stale można nabyć plecaki do szkoły w atrakcyjnych cenach, a co więcej cechuje je ergonomiczność i ciekawa stylistyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień