Kosmetyczny recykling

Ogromny wybór drogerii, poszerzenie oferty aptek, a także nowe firmy kosmetyczne powstające głównie w sieci, szczycące się naturalnością swoich produktów. Gdy nadchodzi czas doboru odpowiednich kosmetyków czeka Cię trudny wybór prawda? Dodatkowo co chwila promocje, 2+2 gratis, -49% na daną markę. Jak tu nie zbzikować i kupić tylko to, co rzeczywiście okaże się przydatne? Twoja kosmetyczka pęka w szwach, a biurko przeznaczone do pracy i nauki zmieniło się w mini toaletkę? Jest sposób, by sobie z tym poradzić!

Jesienne porządki w… kosmetykach

Gdy nadchodzi jesień większość z nas robi porządki w szafie. Letnie ubrania, krótkie spodenki, czy cienkie sukienki lądują w pudłach lub na dnie szafy, natomiast ich miejsce zastępują ciepłe, wełniane swetry, grubsze rajstopy i dłuższe spódnice.

Jednak robiąc porządki warto zajrzeć także do szuflady z kosmetykami. Wyjmij wszystko na stół i zastanów się: jakich kosmetyków używasz na co dzień, a jakich tylko na specjalne okazje, jakie kosmetyki używasz wyłącznie w lecie, a po które chętniej sięgasz w zimie, co jest obecnie Twoim must have, a z czego już więcej nie skorzystasz. Robiąc taką selekcję, pogrupuj swoje kosmetyki, a przy okazji sprawdź jaki dopiero rozpoczęłaś, a który świeci pustkami, a także czy jest sens zaopatrzyć się w zapas, czy jednak musisz go wpisać na czarną listę.

Recykling

Robiąc takie porządki nie patrz tylko na to, czy lubisz dany produkt, czy nie. Sprawdź też dokładnie jego zawartość i ilość, jaka pozostała w opakowaniu. Ciemniejsze podkłady z najcieplejszych, letnich dni schowaj na spóźniony urlop w ciepłych krajach lub wymieszaj z najjaśniejszym, który został po zimie. Wtedy nie tylko zaoszczędzisz miejsce w kosmetyczce, ale również pieniądze na nowy odcień, który stworzysz sobie sama 😉

Zaopatrz się w pojemnik z mniejszymi przegródkami lub specjalne, metalowe pojemniczki na cienie, szminki, czy inne kosmetyki, które możesz posegregować i przełożyć w jedno miejsce. Dzięki temu pozbędziesz się niepotrzebnych, dużych opakowań, tubek, czy słoiczków po kosmetykach, a różne odcienie tego samego rodzaju produktu będziesz miała zawsze pod ręką, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który musiałabyś poświęcić na poszukiwania idealnego odcienia szminki.

Co więcej, jeśli posiadasz popękane i potłuczone pudry w kamieniu, bronzery, czy cienie do powiek możesz sama je rozkruszyć, przełożyć do wcześniej przygotowanych, mniejszych pojemniczków i na nowo sprasować. Nie musisz od razu pozbywać się trefnego kosmetyku tylko dlatego, że raz upadł Ci na podłogę!

Świadome zakupy

Po takim sprzątaniu kosmetyczki obiecaj sobie, że Twoje następne kosmetyczne zakupy będziesz robiła świadomie. Już wiesz jakich kosmetyków masz nadmiar, a czego brakuje w Twoich zbiorach. Jeśli uwielbiasz jakiś kosmetyk, a zazwyczaj jest on zwyczajnie za drogi, upoluj go na drogeryjnych promocjach. Nieotwarte kosmetyki mogą poczekać na swoją kolej, jednak pamiętaj, że po ich otworzeniu musisz je wykorzystać przez 3, 6 lub 9 miesięcy, inaczej mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku.

A Ty kiedy ostatnio robiłaś porządek w swoich kosmetykach? 😉

Do kolejnego, Ania! 😉

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Ola
    • 19 września 2017
    Odpowiedz

    Świetny artykuł! Porządki w szafie już zrobione, ale widzę, że nadszedł czas na selekcję kosmetyków. W sumie nigdy o tym nie myślałam, ale już teraz wiem, że to świetny pomysł! dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień