Co to jest Thermomix? Czy warto kupić Thermomix?

Thermomix urządzenie

Thermomix to wielofunkcyjne urządzenie kuchenne, łączące w sobie aż 20 różnych funkcji. Dzięki niemu gotowanie staje się prostsze, przyjemniejsze, bardziej kreatywne i różnorodne. W Polsce Thermomix znany jest już od ok. 25 lat. Myślę, że wielu z Was już się z nim zetknęło.

Moja historia z urządzeniami Thermomix

Jako użytkowniczka z pięcioletnim stażem drugiego już modelu urządzenia Thermomix, postaram się nieco przybliżyć jego wady i zalety oraz szczerze odpowiedzieć czy naprawdę jest to taki „must have”, jak to niektórzy mawiają.

Thermomix w mojej rodzinie znany już był od wielu lat, model TM31 miała moja mama i ciotka gdy byłam nastolatką. W dorosłym życiu nie widziałam miejsca dla Thermomixa u siebie – potrafiłam i lubiłam gotować, błędnie sądziłam że urządzenie to jest dla osób stroniących od pichcenia.

Pewnego dnia zostałam zaproszona do sąsiadki na pokaz nowego modelu TM5, który wyposażony był wówczas w dodatek Cook-key i platformę Cookidoo z przepisami z całego świata. No i wtedy właśnie się zakochałam. Różnorodność dań, które można przygotować za jego pomocą mnie powaliła. A szybkość przygotowania okazała się dodatkowym atutem – wraz z przedstawicielką sympatyczną Panią Iwoną w niecałe dwie godzinki przygotowałyśmy pięć czy sześć dań.

Nie przestraszyła mnie nawet cena Thermomixa – po pierwsze była mi już dobrze znana, po drugie trafiłam na świetny moment promocji – 20 rat zero procent.

Gotowanie Thermomix

Funkcje Thermomixa

Zaskoczyły mnie liczne funkcje Thermomixa dostępne w tym jednym, niewielkim przecież, urządzeniu. Za jego pomocą mogłam: ważyć, siekać, mieszać, gotować na parze, mielić (np. ziarna kawy) i wyrabiać ciasta. Nasza przyjaźń trwała dobre dwa lata, bo jako, że jestem gadżeciarą gdy tylko pojawił się nowy model TM6 umówiłam się na kolejną prezentację z dobrze mi już znaną przedstawicielką.

Wygląd – jak wygląda Thermomix?

Tm6 zaskoczył mnie nowym nieco odmienionym wyglądem, większym ekranem, a przede wszystkim możliwością wyszukiwania przepisów z poziomu ekranu Thermomixa, bez konieczności przesyłania przepisów z poziomu komputera, jak to miało miejsce w przypadku Tm5. Mój stary model z przyjemnością przejęła mama, a ja zaczęłam nową przygodę z TM6. I tu czekały na mnie kolejne zaskoczenia. Nowy model Thermomixa został wyposażony w funkcje jakich nie powstydziłaby się najlepsza restauracja – sous-vide, fermentacja, wolne gotowanie, perfekcyjne gotowanie ryżu, wolne gotowanie, a także rumienienie i idealne gotowanie jajek (na miękko, twardo – jak kto lubi). I moja ulubiona funkcja – mycie wstępne – pozwalająca na domycie naczynia nawet po takich zabrudzeniach jak przypalenie czy karmelizacja.

Wady i zalety Thermomixa

Nie mogę powiedzieć, że z Thermomixa korzystam dzień w dzień i przygotowuję w nim każdy posiłek. Są dni gdy Thermomix ma wolne 🙂 Rosół na przykład przygotowuję tylko i wyłącznie w dużym garnku, schabowy też musi się w tygodniu pojawić na naszym stole. Często z frytkami. No nie – tego Thermomix za nas nie przygotuje. W pojedynku na wady i zalety Thermomixa lista zalet jest jednak znacznie dłuższa.

Ale są czasem tygodnie, że Thermomix pracuje 5 razy dziennie. Na śniadanie przygotowuje pieczywo, serki, pasty czy owsianki. Na drugie śniadania często robimy smoothie czy koktajle. Obiady, często dwudaniowe, a nawet połączone czasem z deserem można przygotować na jednym źródle energii przy wykorzystaniu trzech poziomów urządzenia. Kolacje często jemy na ciepło, lubimy omlety, naleśniki i frittaty. Zdarzają się oczywiście też pizze czy foccacie.

Nieocenioną pomocą Thermomix okazuje się być podczas przygotowywania większych spotkań rodzinnych czy imprez okolicznościowych. Nie zdarzyło się chyba żebym nie zaskoczyła gości kolejną nowością, której nigdy wcześniej nie mieli jeszcze okazji spróbować.

Parę miesięcy temu moja przedstawicielka zaskoczyła mnie nowością od Vorwerk jaką okazał się być Thermomix Friend – mała stacja pozwalająca na jeszcze większe oszczędności czasu przy jednoczesnym przygotowaniu większej ilości potraw.

Thermomix

Moim zdaniem warto!

Oczywiście nie da się jednoznacznie powiedzieć każdemu z osobna „tak, warto kupić urządzenie Thermomix”. Cena dla przeciętnej rodziny jest spora, należy jednak pamiętać, że płacimy tu przede wszystkim za patent, pomysł i jakość.

Część z osób powie, że wszystkie funkcje, można wykonywać samodzielnie lub za pomocą innych, tańszych urządzeń – jasne, tylko często suma cen tych urządzeń oraz ilość miejsca zajmującego na blatach kuchennych jest większa niż sam Thermomix.

Warto sprawdzać czy Thermomixa nie ma akurat na promocji, z której ja skorzystałam, czyli raty zero procent.

Tak naprawdę nigdy nie przekonacie się czy to urządzenie jest stworzone dla Was i czy warte jest swojej ceny dopóki w nim porostu nie pogotujecie. Najlepszą opcją na jego wstępne poznanie jest porostu prezentacja Thermomixa z doświadczonym przedstawicielem. Warto pamiętać też, że już po podpisaniu umowy macie zawsze 14 dni na zwrot urządzenia (nawet używanego) w razie gdy jakimś cudem u Was jednak Thermomix się nie sprawdził.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień