Jakie zalety siłownie zewnętrzne mogą nam zaproponować?

silownie zewnetrzne

Siłownie zewnętrzne to sposób na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, a także wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Dowiedz się jakie zalety siłowni zewnętrznych sprawiły, że pokochały je setki ludzi.

Siłownie zewnętrzne już teraz są dostępne w wielu polskich miejscowościach, a w 2018 roku przybędzie ich jeszcze więcej. To za sprawą programu uruchomionego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, z którego miasta, gminy, powiaty, spółdzielnie mieszkaniowe i inne podmioty posiadające osobowość prawną mogą ubiegać się o dofinansowanie tych obiektów. Siłownie zewnętrze to place wyposażone w różne sprzęty do ćwiczeń z reguły są umiejscowione w parkach, skwerach i innych miejscach miasta, które wymagają zagospodarowania. Skoro miasta inwestują w tego typu obiekty, warto się nimi zainteresować, tym bardziej że mają sporo zalet. Jakich?

1.Są usytuowane na świeżym powietrzu
Każdy z nas wie, że spacery są zdrowe, a długotrwała bezczynność nie jest dobra dla naszego organizmu. Przebywanie na świeżym powietrzu usprawnia pracę układu sercowo- naczyniowego, reguluje przemianę materii, a także poprawia wentylację płuc. To sport dla każdego. Na świeżym powietrzu można nie tylko spacerować, odkąd w prawie każdym mieście pojawiły się siłownie zewnętrzne, można także ćwiczyć na urządzeniach, poprawiając swoją kondycję, wzmacniając mięśnie i dbając o swoją sylwetkę. Ćwiczyć można o każdej porze roku i bez względu na pogodę. No, chyba że pada deszcz, choć dla zdeterminowanych nie będzie to problemem.

2. Są wyposażone w profesjonalne sprzęty
Siłownie na świeżym powietrzu są wyposażone w profesjonalne urządzenia do ćwiczeń. Znajdziemy w nich orbitrek, dzięki któremu szybko możemy stracić zbędne kilogramy, jest narciarz, jeździec, krzesło wyciskowe, a także wiele innych sprzętów, na których może ćwiczyć każdy bez względu na wiek. Jedynym ograniczeniem przy wykonywaniu ćwiczeń na niektórych sprzętach jest wzrost. Trzeba mierzyć przynajmniej 140 cm, jeśli chce się ćwiczyć, tak jest na przykład w przypadku krzesła wyciskowego.

orbitrek silownia zewnetrzna
Wpis powstał na podstawie materiałów ze strony firmy Fitpark http://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html, wiodącego producenta urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Firma oferuje zaprojektowanie siłowni plenerowej, dostarczenie niezbędnych urządzeń oraz montaż.

3. Są miejscem spotkań z przyjaciółmi rodziną
Kawa w kawiarni, film w kinie czy spacer w parku to świetne przykłady tego, jak można spędzić czas ze znajomymi. Tutaj też warto pamiętać o siłowniach na świeżym powietrzu. Wspólne wyjście do siłowni jest fajnym rozwiązaniem dla każdego i na każdą kieszeń. Siłownie zewnętrzne to miejsce spotkań młodych mam, osób starszych, wszystkich, którzy lubią dbać o swoją kondycję fizyczną.

4. Są za darmo
Warto pamiętać o tym, że siłownie zewnętrzne są ogólnodostępnymi obiektami i każdy może z nich korzystać za darmo. Jeśli w naszym mieście znajduje się tego typu obiekt, nic nie stoi na przeszkodzie, by z niego korzystać. Takie miejsca tworzy się z myślą o mieszkańcach, by w ich miejscu zamieszkania były sportowo- rekreacyjne strefy aktywności.

5. Są łatwe w obsłudze
Urządzenia, które znajdziemy w siłowni zewnętrznej, są bardzo łatwe w obsłudze. W kompleksach zamkniętych mamy do czynienia z bieżniami elektronicznymi czy ergowiosłami, które trzeba prawidłowo ustawić, urządzenia dostępne na świeżym powietrzu są niezwykle proste w obsłudze. Dodatkowo na każdym urządzeniu znajdziemy dokładny opis tego, jak dane ćwiczenie wykonywać.

Siłownie zewnętrzne mają sporo zalet, są sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, spotkania z przyjaciółmi czy poprawę swojej kondycji. Ich jedyną wadą jest to, że ćwiczenia można wykonywać tylko przy sprzyjającej pogodzie. Trudno ćwiczyć, kiedy pada deszcz czy grad, ale w takich chwilach można skorzystać z zamkniętego kompleksu lub poćwiczyć w domu.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień