Hair strobing, czyli włosy muśnięte słońcem!

Czy Wam również przypadł do gusty trend z rozjaśnianiem włosów? Jak widzę na ulicy dziewczyny z cudownie rozświetlonymi włosami aż mam ochotę spytać o fryzjera, u którego zrobiły tak cudną koloryzację. To nie jest zwykle ombre, czy sombre, to nowość, którą możecie zauważyć również u światowej sławy celebrytów. Ja jestem zupełnie na tak! Ale na czym tak naprawdę to polega?

Co to jest?

Hair strobing, czyli nowe trendy we fryzjerstwie. Drugi człon nazwy oznacza rozświetlenie. Bardzo modne stało się konturowanie i rozświetlenie twarzy, aby nadać jej blasku i świeżości, tak samo moda ta przeszła również do innej dziedziny, a konkretnie – do naszych fryzur. Chyba każda z nas w lecie pragnie jaśniejszego odcienia  lub wrażenia, że włosy są muśnięte słońcem. Teraz, dzięki nowym trendom coraz częściej możesz spotkać na ulicy kobiety z zafarbowanymi włosami w ten sposób, aby wydawało się, że nie jest to kwestia fryzjera, a naturalnego, słonecznego rozjaśnienia.

Czy wszystkie klientki wyglądają tak samo?

Nie! Metoda rozjaśniania włosów stylem hair strobing polega na indywidualnym podejściu do każdej klientki. Odcienie rozjaśnienia zostają dobrane do urody każdej pojedynczej osoby. Bierze się wtedy pod uwagę kolor tęczówki, oprawy oczu, kształtu twarzy, odcienia piegów, czy nawet opalenizny! Dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się styliści fryzur!

Nowa nazwa rozjaśniania?

Również nie! Rozjaśnienie włosów zazwyczaj odbywa się w podobny sposób. Albo pojedyncze pasma, albo konkretna wysokość rozjaśniania. W przypadku hair strobingu natomiast włosy rozjaśnione zostają w tych miejscach, w których odbija się światło. Wtedy odnosimy wrażenie naturalności i nie przypuszczamy nawet, że jest to zasługa fryzjera! Włosy uzyskują blask w tych miejscach, w których pada światło dając wizualny efekt zagęszczenia fryzury.

Jak to się robi?

Niestety nie wygląda tak to łatwo, jak mogłoby się wydawać. Fryzjerzy mają ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ muszą indywidualnie, każdej klientce dobrać o 2 tony jaśniejsze oraz 2 tony ciemniejsze odcienie farb. Farba nakładana jest pasmami, które w efekcie finalnym wyglądają jakby światło oświetlało pewien fragment włosów, a drugi fragment schowany był w cień. Brzmi skomplikowanie, jednak doświadczeni styliści z pewnością poradzą sobie z takimi wyzwaniami J A Ty, zdecydujesz się na hit lata? ;>

Do kolejnego, Ania 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Gabrysia
    • 14 listopada 2018
    Odpowiedz

    Świetny efekt, zwlaszcza na blond wlosach. Cirkawe ile to kosztuje ? 🙂 Za sombre zaplacilam 400 zł, a to pewne niewiele mniej 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień