Fordanserki – co robią podczas swojej pracy?

Fordanserki na parkiecie

Fordanserki uczestniczą w imprezach i eventach, jednak mają zupełnie inne zadania niż np. częstowanie danymi produktami bądź zachęcanie do zakupów. Spotykamy je wszystkim na bankietach bądź wydarzeniach tanecznych. Jakie są dokładnie ich zadania?

Fordanserki są to dziewczyny, których zadaniem jest rozkręcanie imprez. Zazwyczaj można je spotkać na bankietach, dyskotekach, w lokalach i na spotkaniach firmowych. Gdy tylko muzyka zacznie grać – jako pierwsze pojawiają się na parkiecie, zachęcając tym samym, by inni obecni na wydarzeniu poszli ich śladem. Wiele osób nie chce bowiem tańczyć, jeśli parkiet jest pusty. Pojawiające się tam dziewczyny zachęcają więc do wspólnych pląsów. Co ciekawe, wiele renomowanych klubów zatrudnia fordanserki na stałe, dzięki czemu podczas każdej imprezy mają pewność, że klienci będą się bawić.

Niektóre fordanserki występują także w teledyskach lub spotach reklamowych, gdzie ich głównym zadaniem również jest taniec.

Tańczące fordanserki zlecenie

Jeśli myślisz o pracy fordanserki lub jesteś zainteresowany zatrudnieniem fordanserek na swojej imprezie warto skorzystać z usług agencji fordanserek. Dobra agencja fordanserek, taka jak https://www.fordanserki.eu oferuje pomoc w inicjowaniu współprac pomiędzy fordanserkami a zleceniodawcami. Korzystając z pomocy jaką oferuje agencja fordanserek możesz wybrać na swoje wydarzenie konkretne dziewczyny i mieć pewność, że wykonają fachowo i profesjonalnie swoją pracę. Agencja pomaga również w negocjowaniu umów i stawek oraz dba o bezpieczeństwo i komfort pracy fordanserki.

Uśmiech i taniec – podstawowe zadania fordanserki

Fordanserka musi przede wszystkim pokazać osobom uczestniczącym w imprezie, że świetnie się bawi. Jej zadaniem jest przede wszystkim wielogodzinny taniec. Dlatego tak ważna jest odpowiednia kondycja fizyczna. Dziewczyna ma obowiązek pokazywania wszystkim wokół, że dane wydarzenie jest super i że świetnie się bawi. Musi też miło i grzecznie rozmawiać z innymi uczestnikami zabawy. Zazwyczaj nie ujawnia się, że jest w pracy i płacą jej za zabawę.

Fordanserka nie jest dziewczyną do towarzystwa

Zadaniem fordanserki jest przede wszystkim rozkręcanie imprezy na parkiecie. Nie ma więc obowiązku towarzyszyć przybyłym gościom przy stolikach (chyba, że ma takie ustalenia z firmą, która ją zatrudnia). Nie musi też godzić się na picie postawionych napojów, czy drinków. Często agencje fordanserek zastrzegają, że dziewczyny są w pracy, więc nie ma mowy o piciu alkoholu.

Fordanserki zazwyczaj mają swojego opiekuna obecnego na imprezie i powinny mu zgłaszać każdorazowo np. zbyt nachalnego, nieuprzejmego bądź nadto narzucającego się uczestnika wspólnej zabawy. Oczywiście nie może być tak, że fordanserka nie rozmawia z innymi. Powinna nawet zagadywać, wypowiadać się na różne tematy oraz słuchać – co inni mają do powiedzenia.

Nie muszą podawać swoich danych innym bawiącym się

Fordanserka nie musi, a nawet nie powinna podawać innym uczestnikom imprezy swoich danych, numeru telefonu itp. Nieprofesjonalne jest także umawianie się po zabawie na dalsze taneczne pląsy. Niektóre agencje fordanserek jasno w umowie określają, że podczas pracy nie ma mowy o nawiązywaniu jakichkolwiek bliższych relacji z żadnym uczestnikiem wydarzenia. Dziewczyna ma bowiem za zadanie bawić się ze wszystkimi i wszystkich zachęcać to wyjścia na parkiet.

Fordanserki na evencie

Fordanserka musi ładnie wyglądać

Niemalże każda agencja fordanserek zatrudniając dziewczynę informuje ją o tym jak powinna prezentować się podczas pracy. Ważną kwestią jest fakt, iż pracownice powinny wyglądać ładnie, aczkolwiek niekoniecznie wyzywająco. Kwestie estetyki są bowiem w tym zawodzie dość istotne. Zazwyczaj fordanserki muszą być ubrane w eleganckie sukienki i buty na obcasie. Wszystko zależy jednak od miejsca i wymogów firmy, w której pracują. Dziewczyny nie muszą zachęcać do zakupów lub degustacji. Obowiązkiem fordanserek nie jest wspomniana wcześniej promocja jakichkolwiek produktów. Obsługa imprez i zachęcanie do zakupów to bowiem odrębny zawód, wykonywany często na tej samej imprezie, jednakże przez inne osoby.

Fordanserki często podkreślają, że ich praca wiąże się z umiejętnościami aktorskimi, muszą bowiem zawsze pokazywać innym, iż zabawa, muzyka, atmosfera imprezy jest fajna i ciekawa, nawet, gdy tak nie jest.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień