Seks to zdrowie! Czyli dobroczynne właściwości seksu

seks

„Seks to zdrowie!” – tak powie każdy zwolennik tej aktywności. Jednak okazuje się, że to nie jest tylko czcze gadanie. Seks bardzo dobrze wpływa na nasze zdrowie, chroniąc przed wieloma schorzeniami.

Z przeprowadzonych badań wynika, że aż 90% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia intymnego! Muszę przyznać, że to imponujący rezultat. Jednak tylko 10% uprawia seks każdego dnia – w tym przypadku wynik mógłby być lepszy :). Nie od dziś wiadomo, że seks to zdrowie! To nie tylko cielesna przyjemność i źródło niesamowitych doznań, ale również wspaniały lek zarówno na dolegliwości psychiczne, jak i fizyczne. Dlatego regularne pożycie z pewnością ci się opłaci. Pragniesz cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata? W takim razie uprawiaj seks jak najczęściej!

Pozytywny wpływ seksu na psychikę
Seks to zdrowie nie tylko fizyczne! Życie intymne ma bezpośredni wpływ również na nasze samopoczucie i stan emocjonalny. Nie jest tajemnicą, że regularne zbliżenia podnoszą samoocenę, poprawiają nastrój (dzięki serotoninie, która wydziela się podczas zbliżenia) oraz redukują stres. To sprawia, że jesteśmy radośniejsi, spokojniejsi i bardziej pewni siebie. Poza tym czujemy się kochani i docenieni przez drugą osobę. Można powiedzieć, że regularne współżycie seksualne zapobiega wszelkim stanom depresyjnym, nerwicy oraz problemom emocjonalnym.
Trzeba też dodać, że seks pozytywnie wpływa na koncentrację, pamięć oraz przyspiesza tempo uczenia się. Dlaczego? Ponieważ podczas zbliżenia nasz mózg bardzo dobrze się dotlenia, co zwiększa jego możliwości twórcze. Seks to zdrowie psychiczne!

seks to zdrowie

Wpływ seksu na zdrowie fizyczne
Zdrowotnych korzyści płynących z seksu jest naprawdę bardzo dużo! Regularne współżycie seksualne to trening całego ciała. Seks pobudza krążenie, dotlenia organizm oraz wzmacnia serce. Ponadto pomaga spalić zbędne kalorie. Podczas stosunku pracują praktycznie wszystkie mięśnie, co sprawia, że w tym czasie możemy spalić aż 400 kalorii! Masz dość męczących ćwiczeń? W takim razie już znasz ciekawszą i znacznie przyjemniejszą alternatywę :).

To jednak nie wszystkie korzyści płynące z seksu. Regularne pożycie zwiększa naszą odporność, ponieważ podczas zbliżenia wzrasta poziom przeciwciał w organizmie. Ponadto seks potrafi złagodzić każdy ból! To naturalne i skuteczne lekarstwo – wszystko dzięki endorfinom, które działają przeciwbólowo. Dlatego jeśli boli cię głowa, to nie odwracaj się plecami do swojego partnera :).

zycie intymne

Seks to zdrowie wszystkich mężczyzn, gdyż regularne współżycie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Naukowcy z Uniwersytetu w Bostonie zauważyli, że mężczyźni, którzy rzadko uprawiają seks (ok. 4–7 razy w miesiącu), mają większe szanse na zachorowanie niż ci współżyjący częściej (ok. 21 razy w miesiącu).

Seks to zdrowie wszystkich kobiet, gdyż podczas zbliżenia pracują mięśnie miednicy. Dobrze wyćwiczone mięśnie zapobiegają nietrzymaniu moczu, pomagają szybciej dojść do siebie po porodzie oraz zwiększają liczbę orgazmów :). Dodatkowo seks łagodzi również napięcie przedmiesiączkowe – pomaga się rozluźnić, działa relaksująco i poprawia nastrój.

Jak widać, seks pozytywnie wpływa na cały nasz organizm. To naturalny i najprzyjemniejszy sposób na wyleczenie wielu dolegliwości.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Szyderca
    • 19 lipca 2017
    Odpowiedz

    Dzięki za artykuł, bardzo przydatny. Muszę pokazać go Rodzicom, niech wiedzą, że ja to dla zdrowia. Może skończą się narzekania, że ciągle się łajdaczę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień