Konkurs Miss World odwołany w ostatniej chwili! Pierwsza taka sytuacja w historii!

Miss world koronacja

Konkurs Miss World to prestiżowe wydarzenie. W tym roku towarzyszy mu jednak atmosfera skandalu – zaledwie na kilka godzin przed planowanym wydarzeniem konkurs został odwołany!

Konkurs Miss World to prestiżowe wydarzenie z wieloletnią tradycją. W 2021 roku, w nocy z 16 na 17 grudnia miał odbyć się 70 finał. Tymczasem, zaledwie na kilka godzin przed planowanym wydarzeniem organizatorzy zadecydowali, że finał Miss World 2021 nie odbędzie się! Co skłoniło ich do podjęcia takiej decyzji?

Finał Miss World 2021. Dlaczego?

Organizatorzy wydarzenia wystosowali oficjalne oświadczenie, które zostało zamieszczone na stronie wydarzenia na Facebooku. Jak wyjaśniają, finał Miss World 2021 został odwołany z uwagi na epidemię koronawirusa oraz stwierdzone przypadki COVID-19. Jak sami twierdzą, podejmując decyzję o odwołaniu wydarzenia kierowali się przede wszystkim “zdrowiem i bezpieczeństwem” jego uczestników.

Konkurs piękności

W komunikacie prasowym możemy więc przeczytać:

“”Miss World 2021 tymczasowo opóźnia globalny finał transmisji w Portoryko ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, personelu, załogi i ogółu społeczeństwa. (…) Od wczoraj w najlepszym interesie uczestników, zespołu produkcyjnego i widzów wdrożono dodatkowe środki bezpieczeństwa. Wydarzenie zwiększyło ryzyko na scenie i w przymierzalni. Jednak po potwierdzeniu dodatkowych pozytywnych przypadków dziś rano po konsultacji z urzędnikami służby zdrowia i ekspertami podjęto decyzję o odroczeniu.”

Wszystkie osoby, które miały wziąć udział w wydarzeniu mają zostać poddane testom. Pozytywne wyniki będą skutkowały kwarantanną – dopiero po jej upływie będą mogły wrócić do swoich krajów.

”Bardzo czekamy na powrót uczestniczek, (które poznaliśmy i kochamy), aby rywalizowały o koronę Miss Świata”.

– podkreśliła Julia Morley, dyrektorka generalna Miss World Ltd.

Miss world

Kiedy odbędzie się finał Miss World 2021?

Z uwagi na epidemię koronawirusa, już od 2019 roku koronę Miss World dumnie nosi reprezentantka Jamajki, Toni-Ann Singh. Pandemia sprawiła, że kobieta automatycznie została rekordzistką konkursu.

Organizatorzy wydarzenia obiecują jednak, że już niedługo uda się wyłonić nową Miss World. W komunikacie prasowym możemy przeczytać, że finał Miss World 2021 nie został odwołany, a jedynie przełożony.

”Finał zostanie zorganizowany w Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot w ciągu najbliższych 90 dni.”

Czekamy!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień