Czujniki alarmowe. Po co nam czujniki wykrywające szkodliwe gazy?

Czujnik gazu ziemnego

Czujniki alarmowe pomagają w codziennym życiu. Czujnik gazu czy czadu pozwala nam zabezpieczyć się na wypadek ulatniającego się gazu, a w konsekwencji uratować zdrowie bądź życia nasze czy domowników. Warto więc zainwestować w sprawdzony czujnik alarmowy!

Czujniki alarmowe to urządzenia, które pomagają zadbać o bezpieczeństwo domowników. Czujnik dymu, gazu czy czadu uruchamia się wraz z wykryciem niebezpiecznej substancji. Dzięki temu możemy w porę zareagować, wywietrzyć mieszkanie i wezwać odpowiednie służby. W konsekwencji pozwala nam to ochronić zdrowie, a nierzadko także życie.

Czujniki alarmowe – rodzaje

Istnieje kilka rodzajów czujników alarmowych, które są dostępne na rynku.

Czujnik gazu – to urządzenie, którego zadaniem jest wykrycie ulatniającego się w pomieszczeniu gazu ziemnego. Substancja ta jest szczególnie niebezpieczna z uwagi na to, że może doprowadzić do wybuchu lub pożaru. W konsekwencji zagrożone jest zdrowie i życie nasze, a także nieświadomych niczego sąsiadów.

Ulatniający się gaz najczęściej jest wynikiem niewłaściwego użytkowania urządzeń i instalacji, braku okresowych kontroli czy usterek technicznych. Do pierwszych objawów zatrucia gazem zalicza się silne łzawienie oczu, światłowstręt, pieczenie oczu, kaszel i kichanie. Szybko jednak może dojść do poważniejszych objawów, takich jak duszności, ostry ból w klatce piersiowej, które mogą bezpośrednio zagrażać naszemu życiu.

Gaz mieszkanie

Czujnik czadu – czyli urządzenie stanowiące świetne zabezpieczenie przed ulatniającym się czadem (tlenkiem węgla). Gaz ten jest śmiertelnie niebezpieczny, ponieważ zbyt duże stężenie w organizmie bardzo szybko prowadzi do utraty świadomości oraz uszkodzeń pnia mózgu. Czujnik czadu sprawdzi się świetnie przede wszystkim w miejscach, gdzie zainstalowane są piecyki gazowe; alarm zostanie włączony, gdy wykryte zostanie choćby niewielkie stężenie czadu.

Czujnik dymu – to urządzenie, które stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek pożaru. Urządzenie wykrywa dym w pomieszczeniu i natychmiast załącza alarm. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie także w trakcie kąpieli czy snu, kiedy samodzielnie moglibyśmy zbyt późno wyczuć dym czy zauważyć źródło ognia.

Dlaczego warto wyposażyć się w czujniki alarmowe?

Czujniki alarmowe to przede wszystkim forma zabezpieczenia przed różnego rodzaju niepożądanymi sytuacjami losowymi. Czujniki czadu, dymu czy gazu pozwalają uchronić się przed wyciekiem niebezpiecznych substancji, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub życia, wybuchu i innych uszkodzeń.

Systemy alarmowe zawierające czujniki elektromagnetyczne i inne to propozycja dla właścicieli firm, które potrzebują dobrego zabezpieczenia, ale także domów – zabezpieczyć możemy przecież absolutnie wszystko. Te zaawansowane systemy alarmowe pomagają chronić się przed napadem i włamaniem, dzięki czemu nasz dobytek, pracownicy czy domownicy są bezpieczni.

Kontrola firma recepcja

Czujniki alarmowe od Ivel.pl

W ofercie Ivel.pl znajdują się różne czujniki alarmowe, zarówno te wykrywające różne substancje, jak i służące do ochrony czy zabezpieczeń. Ważne jest to, że każdy z dostępnych czujników jest szczegółowo opisany, wykonany z materiałów najwyższej jakości i największą starannością przez znaną i cenioną na rynku firmę SATEL. Dzięki temu mamy pewność, że zakupione urządzenie będzie działało sprawnie, co pozwoli czuć się w pełni bezpiecznie w domu czy firmie.

W Ivel.pl, poza wymienionymi wyżej czujnikami, kupisz także:

– czujki magnetyczne – służące przede wszystkim zabezpieczeniu okien i drzwi,
– pasywne czujki podczerwieni – czyli czujki, które wykrywają ruch człowieka znajdującego się w ich zasięgu;
– czujki zbicia szkła – które reagują na charakterystyczny dźwięk rozbijanej szyby,
– wibracyjne czujniki alarmowe – sprawdzą się tam, gdzie istnieje ryzyko siłowego przełamania zabezpieczeń mechanicznych.

Zapoznaj się z ofertą sklepu już dziś, i zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu lub firmie!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień