Postanowienia noworoczne – czego NIE zrobię w nadchodzącym roku?

planer

Postanowienia noworoczne często kojarzą nam się z tym, co chciałybyśmy osiągnąć, jednak długo w nich nie wytrzymujemy i po tygodniu się zniechęcamy.

Cele na nowy rok… a gdyby tak popatrzeć na noworoczne postanowienia trochę inaczej? Gdyby wyznaczyć sobie listę rzeczy, których NIE zrobię w nadchodzącym roku? Może łatwiej będzie nam je zrealizować? A ponadto wyłamiemy się ze schematu, który nakazuje nam co i jak robić. Postawmy się i popatrzmy na to z innej perspektywy! Nowy rok, więcej prawdziwej mnie 😉

cele-na-nowy-rok

Idź pod prąd

Nowy rok, nowa ja – oklepane hasło, które wraz z nadejściem roku słyszymy na każdym kroku. Większości z nas już się znudziło i kojarzy się tylko z memami przedstawiającymi puste siłownie w ostatnim dniu starego roku i przepełnione w pierwszych dniach nowego roku. Jednak zmiany to nie tylko siłownia – często nasze postanowienia dotyczą tego, co siedzi nam w głowie – jak chciałabym zmienić swoje zachowanie, jak myśleć i postrzegać siebie oraz innych.
Jeśli Ciebie również denerwują wszechobecne postanowienia noworoczne i nie jesteś typem osoby, która za każdym razem biegnie za tym, co modne – mam dla Ciebie świetny pomysł. Zamiast robić listę postanowień noworocznych, zrób coś zupełnie odwrotnego – listę rzeczy, których NIE zrobisz w nadchodzącym roku.

Optymistka vs. realistka

Mimo, że większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak kończą się postanowienia noworoczne i tak jest nam wmawiane, aby podejść do nich optymistycznie – a nóż nam się uda i się spełnią. Gorzej, jak wiesz, że i tak ich nie zrealizujesz – po co stawiać sobie cele, których wiesz, że na pewno nie osiągniesz? Aby znowu się zdołować, że kolejny raz się nie udało? Czy może, żeby utwierdzić się w przekonaniu jak beznadziejna jesteś? Oszczędź sobie zbędnego dołowania i w tym roku nie wymyślaj postanowień z kosmosu, a zastanów się czego na pewno NIE uda Ci się osiągnąć, albo nie chcesz, żeby coś miało miejsce w Twoim życiu – i tego się trzymaj.

wyznaczenie-celu

Czego NIE zrobię w 2018 roku

1. Marzysz o podróżach, ale wiesz, że i tak nie zwiedzisz całego świata w 2018 roku? Załóż sobie, że nie okrążysz kuli ziemskiej w tym roku! Na pewno się nie zawiedziesz 😉
2. Uważasz, że Twoja sylwetka jest ok, nie chcesz podążać za trendami na perfekcyjne ciało rodem z sali operacyjnej? Twoim postanowieniem może być to, że nie schudniesz w kolejnym roku!
3. Jesteś bałaganiarą, która chciałaby utrzymać odrobinę lepszy porządek wokół siebie? Wystarczy, że założysz sobie, że Twoje otoczenie nie zmieni się w jeszcze gorszy śmietnik 😉
4. Marzysz o prawdziwej miłości? W nadchodzącym roku NIE czekaj na miłość od kogoś. Najpierw pokochaj samą siebie! Ta, od innego człowieka i tak nadejdzie – zazwyczaj wtedy, gdy najmniej będziesz się tego spodziewała 😉

Tak postawione cele pomogą Ci podejść do zmian z przymrużeniem oka i postawieniem siebie na piedestale. Pamiętaj, że w Twoim życiu to Ty jesteś najważniejsza, a nie to czego oczekują od Ciebie inni!

Do kolejnego, Ania 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień