Wakacje z biurem podróży – o czym pamiętać, kupując wycieczkę?

wakacje z biurem podróży

Wakacje z biurem podróży to bez wątpienia wygodna opcja, jednak czy rzeczywiście korzystna? O czym trzeba pamiętać, kupują taką wycieczkę? Zapraszam do lektury!

Mogłoby się wydawać, że wycieczki z biura podróży są przeznaczone dla rodzin z dziećmi i seniorów lub tych, którzy nastawiają się na wylegiwanie na plaży czy nad basenem – oczywiście takie wakacje mogą tak wyglądać, jednak wcale nie muszą! Wszystko zależy od wyboru oferty, miejsca i hotelu. Zatem o czym trzeba pamiętać przed kupnem wycieczki w biurze podróży?

Wybór biura podróży
Od tego trzeba zacząć. Najlepiej wybrać sprawdzone biuro, które jest wpisane do Polskiej Izby Turystyki i ma ustabilizowaną pozycję na rynku. W tym przypadku radzę nie ryzykować.

Zastanów się, jak ma wyglądać twój urlop
To podstawowa sprawa. Pomyśl, czy chcesz spędzać dnie na plaży lub nad basenem, wylegując się na leżaku i smażąc na słońcu, czy raczej wolisz aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem okolicy. Od tego zależy praktycznie wszystko – usytuowanie hotelu, wybór odpowiedniego pakietu i miejsca wypoczynku.

Termin wycieczki
Jeśli masz możliwość wyboru terminu swojej wycieczki, to zastanów się, ile chcesz na nią wydać. W przypadku gdy pieniądze nie grają roli, śmiało leć w środku sezonu, natomiast gdy zależy ci na maksymalnym obniżeniu kosztów, zdecyduj się na wakacje we wrześniu lub październiku bądź ofertę last minute. Poza sezonem jest nie tylko taniej, ale także znacznie mniej tłoczno.

wakacje

Hotel
W przypadku hotelu liczy się zarówno jego standard, jak i położenie. Musisz pamiętać, że hotel 3-gwiazdkowy w Grecji czy Egipcie różni się od 3-gwiazdkowego hotelu w Polsce. Za granicą standard jest niestety niższy. Więc jeśli zależy Ci na komforcie, wybieraj hotele minimum 4-gwiazdkowe. Kolejną kwestią jest położenie hotelu – zwróć uwagę na jego odległość od lotniska oraz najbliższej plaży czy miasta, ponadto sprawdź, czy przypadkiem nie stoi w pobliżu autostrady lub ruchliwej drogi. Wybór odpowiedniego hotelu zależy przede wszystkim od tego, jak chcesz spędzić wakacje. Jeśli zdecydujesz się na jakiś hotel, koniecznie sprawdź okolicę na Google Maps lub Google Earth – to pomoże ci realnie ocenić jego położenie. Ponadto warto poczytać opinię o danym hotelu.

Wybór pakietu
Jak wiadomo, biura podróży oferują różne pakiety: all inclusive, HB lub same śniadania. W tej sytuacji również trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. rodzaj urlopu (relaks nad basenem lub zwiedzanie) czy wygoda dzieci. Pamiętaj, że tylko opcja all inclusive gwarantuje wszystko w cenie wycieczki, przy wyborze innego pakietu będziesz narażony na dodatkowe koszty w hotelu – płatne będą np. napoje lub niektóre posiłki. Jeśli planujesz zwiedzać i próbować lokalnych przysmaków, wówczas opcja all inclusive nie jest konieczna, jednak gdy będziesz cały czas w hotelu z dziećmi, to wtedy warto się na nią zdecydować – tak jest po prostu najwygodniej.

Udanych wakacji!

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień