Podróżowanie wiosną – gdzie w tym czasie jest najpiękniej?

podróżowanie wiosną

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Ciepłe i słoneczne dni zachęcają do podróżowania, dlatego warto wiedzieć, gdzie wiosną jest najpiękniej!

Wiosna to piękna pora roku! W tym czasie wszystko budzi się do życia – drzewa stają się zielone, kwiaty rozkwitają, a niebo coraz częściej jest błękitne. Warto wykorzystać taką aurę i zaplanować wiosenny urlop. Jednak gdzie warto wybrać się wiosną? Gdzie będzie najpiękniej o tej porze roku? Jeśli jesteście ciekawi, to zapraszam do lektury. Od razu zaznaczam, że moje propozycje nie wykraczają poza granice naszego kraju, więc pieniądze nie powinny być problemem :). Podróżowanie wiosną to świetny pomysł!

Weekend w górach – Tatry
Na pierwszym miejscu nie mogło znaleźć się nic innego, jak polskie Tatry! Właśnie tam na polanach już w kwietniu zaczynają kwitnąć krokusy, które tworzą przepiękny fioletowy dywan. To naprawdę niesamowity widok. Wielu ludzi wybiera się w tym czasie w Tatry tylko po to, aby zobaczyć te piękne kwiaty na własne oczy. Oczywiście wówczas na szlakach będzie mnóstwo turystów, więc nie ma co liczyć na spokój i intymność, jednak moim zdaniem warto się przemóc.

tatry

Polska wieś
Jeśli macie rodzinę na wsi lub sami tam mieszkacie, to macie ogromne szczęście. Żyjąc w dużym mieście, wiosnę można przeoczyć – w miejscu, gdzie króluje beton i asfalt, trudno dostrzec przyrodę powracającą do życia. Natomiast na wsi z pewnością zobaczycie wszystko – kwitnące drzewa, kwiaty i łąki. Nie przeszkodzi wam hałas czy tłum ludzi. Wieś wiosną ma niesamowity klimat. Poczujcie to na własnej skórze.

Jura Krakowsko-Częstochowska
Jeśli mieszkacie w Krakowie, wówczas będzie to dla was jedynie wycieczka za miasto, bowiem Ojcowski Park Narodowy znajduje się tuż pod Krakowem. To najmniejszy ze wszystkich polskich parków narodowych, ale jest to teren niezwykle atrakcyjny turystycznie. Piękno przyrody, atrakcje geologiczne i kulturowe – to wszystko znajdziecie właśnie na tym obszarze. Można tam podziwiać przepiękne widoki i magiczne zamki. Jura Krakowsko-Częstochowska jest przepiękna wiosną!

wiosna

Opolszczyzna
Pewnie się zastanawiacie, co to za pomysł. Jednak musicie wiedzieć, że jest to teren niezwykle atrakcyjny przyrodniczo i kulturowo. Znajdują się tam przepiękne parki krajobrazowe, jeziora i rzeki. Ponadto nie brakuje zabytkowych pałaców i zamków, których jest ponad 160! To idealne miejsce dla pasjonatów przyrody i historii. Koniecznie musicie zobaczyć, jak to miejsce wygląda wiosną, gdy wszystko budzi się do życia.

Podróżowanie wiosną jest zdecydowanie godne polecenia! W tym czasie przyroda zachwyca i zapiera dech w piersiach. Warto wyrwać się z miasta chociaż na weekend i odpocząć w towarzystwie natury.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień