Olejek pomarańczowy

Jestem przekonana że zapach pomarańczy kojarzy wam się z zimową aurą, goździkami, ciepłym kocem i pyszną, gorącą czekoladą. Jednak nie o świątecznej atmosferze dzisiaj mowa, a o ciekawych zastosowaniach olejku pomarańczowego.

Skąd się go pozyskuje?

Jak wygląda pomarańcza – każdy wie. Mięsisty środek i spójna skórka. Zatem olejek można pozyskiwać pewnie z soku, proste! Otóż nie! Ja również popełniłam ten błąd – w trakcie poszukiwań ciekawych zastosowań dowiedziałam się, że olejek pomarańczowy pozyskuje się ze skórki! Już nawet podczas obierania pomarańczy uszkadzamy jej „gruczoły”, z których wydobywa się aromat. Jednak sam olejek pozyskuje się poprzez destylację zimną lub gorącą wodą.

Olejek pomarańczowy dla skóry

Dlaczego olejek pomarańczowy warto stosować na skórę? Przede wszystkim dlatego, że zapobiega jej starzeniu! Po co więc kupować drogie kosmetyki, skoro można zaopatrzyć się w olejek pomarańczowy? Jednak jego zastosowanie mogą wykorzystać nie tylko dojrzałe kobiety. Te, z problemami trądzikowymi również go pokochają! Działa bowiem rozjaśniająco, a zarazem napina skórę twarzy.

Ponadto wsmarowanie olejku w okolice skroni pomoże ci pozbyć się bólu głowy!

Pozbądź się cellulitu

Jeśli należysz do tej grupy, która zmaga się z cellulitem – nie martw się – są skuteczne, a co więcej – domowe, sposoby na pozbycie się tego wroga! W związku z tym, że cellulit nazywany jest potocznie skórką pomarańczową – właśnie dzięki niej można się go pozbyć.

Aromaterapia

Olejek pomarańczowy jest również jednym ze składników perfum – dzięki temu działa jak afrodyzjak. Któraś chętna wypróbować? Ponadto zapach pomarańczy działa pobudzająco i energetyzująco, dlatego staje się idealnym dodatkiem do kąpieli. Co więcej – łagodzi gniew, niepokój i stany depresyjne.

Jako składnik aromaterapii działa kojąco, a to wszystko za sprawą linalolu.

Domowy wybawca

Ileż z nas w lecie wymyśla coraz to nowe sposoby na pozbycie się komarów?! Jednak jest na to sposób – wykorzystaj olejek pomarańczowy, a komary, kleszcze i muchy nie będą cię już nękać. Jeśli nie masz go pod ręką – nie przejmuj się i wykorzystaj skórkę z pomarańczy – da taki sam efekt.

Przeciwwskazania

Olejek pomarańczowy działa fotouczulająco. Co to znaczy? Pod wpływem promieni słonecznych skóra posmarowana olejkiem ciemnieje – dlatego po jego zastosowaniu należy zrezygnować z opalania na około 2-3 dni.

Jak widzisz, olejek pomarańczowy ma wiele różnych zastosowań. Z którego z nich skorzystasz?

Do kolejnego, Ania 🙂

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień