Materace piankowe – jak poprawić jakość i wydajność snu?

Materace piankowe

Materace piankowe zyskują coraz większą popularność. Niwelowanie bólów kręgosłupa i szyi oraz zapewnienie komfortowego snu to główne zadania, jakie spełniają materace piankowe. Jak wybrać idealny materac dla siebie?

Materace piankowe to prawdziwy hit ostatnich kilku lat, z miesiąca na miesiąc rośnie zapotrzebowanie na ten rodzaj materacy. Wszystko za sprawą ich właściwości, wynikających z charakterystycznej budowy i wykonania. Sprawdźmy zatem, czym się różnią od innych materacy do spania i dlaczego tak chętnie kupujemy materace piankowe?

Jak sprawdzić czy materac jest wygodny?

Znajdując się w sklepie z materacami bardzo często sprzedawcy zachęcają nas do wypróbowania materaca. Taka próba zwykle przebiega dobrze, bo materace w sklepie są nowe, w związku z czym położenie się na nich daje poczucie wygody, której ciężko zaznać z taką intensywnością w domu. Prawdziwy test na wygodny materac powinien przebiegać nieco inaczej – w przypadku materacy piankowych liczy się powierzchnia podparcia, którą możemy przetestować kładąc się na nim razem z partnerem. Materace z pianki termoplastycznej pod wpływem ciepła, jakie wytwarza każdy człowiek, dopasowują się do anatomicznej budowy ciała, a kiedy wystygną, wracają do dawnego kształtu.

Kiedy na materacu piankowym, śpi więcej niż jedna osoba, partnerzy nie przeszkadzają sobie w spaniu. Niemożliwe? A jednak przeprowadziliśmy test z rozgrzaną w dłoniach piłeczką tenisową. Piłeczka znajdowała się na jednej części materaca, a na drugiej osoba, która kilkakrotnie zmieniała pozycje, przekręcając się z boku na bok – piłeczka nawet nie drgnęła!

Materac piankowy

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Jaki wpływ na samopoczucie ma sen?

Statystyczny człowiek przesypia ⅓ swojego życia. Większość dorosłych osób w sile wieku uważa, że sen to strata czasu, śpiąc zbyt krótko. Inni nie doceniają procesów regeneracyjnych zachodzących w organizmie podczas snu. Jednak zdrowy, spokojny i wydajny sen ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Można spać całą noc i następnego dnia być niewyspanym, można też przespać zaledwie kilka godzin i rano być wypoczętym. Tylko wydajny, głęboki sen zapewnia prawidłową regenerację organizmu. Śpiąc wygodnie, śpimy lepiej, szybciej się wysypiamy i lepiej regenerujemy.

Regularne wysypianie się wpływa na zdolności poznawcze, kondycję psychofizyczną i zwiększa odporność organizmu.

Nie bez znaczenia jest to, na czym śpimy. Niewygodne wersalki, sofy czy stare sprężynowe materace przyczyniają się do problemów z zasypianiem, bólu kręgosłupa, a także napięciowego bólu głowy.

Materace lecznicze

Kiedy należy wymienić materac?

Jeśli w nocy zamiast zaraz po położeniu się do łóżka czujesz dyskomfort, bezskutecznie szukasz wygodnej pozycji do spania, często budzisz się w nocy bez żadnego powodu i masz problem z ponownym zaśnięciem, cierpisz na ból głowy zaraz po przebudzeniu, bóle mięśni i kręgosłupa. Często odczuwasz zmęczenie, niewyspanie, ogólne rozdrażnienie i masz zły nastrój mimo wielogodzinnego snu to są to oznaki tego, że Twój materac nie nadaje się już do efektywnego wypoczynku.

Śpisz na starej, niewygodnej wersalce, wysłużonym materacu, nie możesz znaleźć wygodnej pozycji do spania i czujesz się zmęczony nawet kilka chwil po przebudzeniu? Nie czekaj już teraz popraw jakość swojego snu i życia. Kup wygodny materac piankowy do spania!

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień