Ukryte koszty podróży wakacyjnych

ukryte koszty podróży wakacyjnych

Ukryte koszty podróży wakacyjnych z pewnością zaskoczyły już niejednego z nas. Jak się na nie przygotować? O czym warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacje? Na co przygotować pieniądze?

Ukryte koszty podróży wakacyjnych wiążą się z każdym wyjazdem – zarówno tym krajowym, jak i zagranicznym. Często jest ich tak dużo, że są w stanie popsuć wymarzone wakacje. Dlaczego o nich zapominamy? A no dlatego, że przeważnie skupiamy się na największych wydatkach, jakie nas czekają, nie zwracając uwagi na te mniejsze, których niestety jest od groma! Zatem na co przygotować pieniądze przed podróżą? Co można zaliczyć do ukrytych kosztów podróży wakacyjnych?

Parkingi
Jeżeli planujecie poruszać się samochodem, to koniecznie o tym pamiętajcie. Obecnie prawie każdy parking obok jakiejś atrakcji czy w centrum danego miasta jest płatny – i to wcale nie mało. Jednorazowa opłata może nie robić jeszcze tak dużego wrażenia, ale jak trzeba zapłacić już któryś raz z rzędu kilkadziesiąt złotych, to przestaje być wesoło.

ukryte koszty

Bilety wstępu
Oczywiście wiadomo, że bilet do muzeum czy parku rozrywki trzeba kupić, jednak niekiedy wymagana jest opłata tam, gdzie nawet byśmy się tego nie spodziewali. Wstęp do parku narodowego, na górski szlak, a nawet na szczyt góry… Do tej opłaty dochodzi przeważnie opłata za parking. Możliwe, że nie spotkacie się z taką niespodziewaną opłatą, jednak przezorny zawsze ubezpieczony.

Pamiątki
Oczywiście warto przywieźć pamiątkę z pięknego miejsca, jednak jedna w zupełności wystarczy. Niektórzy nawet obiecują sobie przed wyjazdem, że nie będą wydawać pieniędzy na głupoty – tym bardziej, że rzeczy, które widzimy na stoiskach z pamiątkami, przeważnie nie są warte swojej ceny. Jednak często dajemy się nabrać na różne promocje, zniżki czy okazje, ponadto miejscowi bardzo żywo zachęcają nas do kupna jak największej liczby rzeczy. Warto być na to uodpornionym, można wtedy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

koszty

Wakacje z dziećmi
Dzieci to mistrzowie naciągania! Pragną mieć wszystko, co zobaczą. A kochający rodzice spełniają każdą zachciankę. Na tym straganie misiek, na tamtym korale, a za chwilę pyszny deser i lody. Ani się obejrzymy, a portfel jest już pusty. Później tylko się dziwimy, gdzie się podziało to 50 zł – przecież nic dużego nie kupiliśmy. Dzieci to studnia bez dna, dlatego warto hamować ich zapał, tym bardziej, że te wszystkie rzeczy, które im kupujemy, i tak wylądują gdzieś na dnie szafy.

Ukryte koszty podróży wakacyjnych to powszechny problem. Dlatego jadąc na wakacje, powinniśmy pomyśleć o wszystkim. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni ilością nieplanowanych wydatków.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień