Siłownie plenerowe – efektywny trening na świeżym powietrzu

Siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne zyskują popularność wśród użytkowników absolutnie w każdym wieku. Dzięki dużemu zróżnicowaniu dostępnych bezpłatnie urządzeń siłowni zewnętrznych możemy korzystać z darmowej możliwości poprawy kondycji na świeżym powietrzu.

Zarówno na blokowiskach, jak i wszelkiego rodzaju terenach gminnych, coraz częściej powstają siłownie zewnętrzne, które na stosunkowo niewielkiej przestrzeni oferują duże zróżnicowanie urządzeń do wykonywania ćwiczeń. Siłownie plenerowe to są przestrzenie pokryte utwardzonym podłożem, na którym montowane są solidne konstrukcje metalowych urządzeń, wzmacniających wydolność organizmu. Urządzenia siłowni zewnętrznych do ćwiczeń posiadają betonową stopę, dzięki której urządzenie jest nienaruszalnie przytwierdzone do podłoża. Rama, wykonana za pomocą spawania przygotowanych elementów, wyróżnia się niezwykłą trwałością, natomiast cynkowanie wpływa na ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Siłownie zewnętrzne to więc zbiór kilku, lub kilkunastu urządzeń, malowanych na intensywne odcienie. Trwałość i bezpieczeństwo urządzeń siłowni zewnętrznych potwierdzają uzyskane certyfikaty. Obok urządzeń lub na każdej z konstrukcji powinna znajdować się instrukcja korzystania ułatwiająca efektywny trening.

Siłownia plenerowa

Czołowym producentem siłowni zewnętrznych w Polsce jest firma Fit Park, która specjalizuje się w wyposażaniu, projektowaniu i montażu siłowni plenerowych. Proponowane przez tę firmę urządzenia do ćwiczeń spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników tych obiektów. Siłownie zewnętrzne Fit Park to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania, a także odporności na warunki atmosferyczne.

Z jakich urządzeń siłowni zewnętrznych możemy skorzystać?

Wśród dużej liczby dostępnych urządzeń, najczęściej spotykane na siłowniach zewnętrznych oraz użytkowane przez ćwiczących są urządzenia, kształtujące mięśnie nóg, pośladków oraz mięśnie skośne brzucha. Te ostatnie ćwiczymy najchętniej na urządzeniu typu twister, które jest wyposażone jest w obrotowe koło, na którym umieszczamy stopy. Dużą popularnością cieszą się urządzenia typu piechur, narciarz – biegacz oraz steper, pozwalające na rozbudowę mięśni ud, łydek, a także wzmocnienie stawów kolanowych. Rower oraz jeździec pozwalają przybrać pozycję siedzącą, trenując nie tylko mięśnie nóg, ale i przedramion, ramion, klatki piersiowej oraz wydolność oddechową. Urządzeniem, kształtującym ogólną wydajność mięśniową jest orbitrek – dzięki temu urządzeniu ćwiczymy wszystkie, najczęściej aktywne partie mięśni.

Siłownia zewnętrzna dla dorosłych

Nowoczesne siłownie plenerowe – dla kogo?

Siłownie zewnętrzne nieustannie poszerzają ofertę swoich urządzeń. Obecnie można spotkać się z urządzeniami takimi jak ławka treningowa, bieżnia, masażer mięśni grzbietu, pylon, motyl, urządzenie do wyciskania siedząc, a także wyciąg górny. Urządzenia siłowni zewnętrznych są odpowiednie dla osób w każdym wieku oraz tych posiadających zróżnicowaną kondycję organizmu. Wszystko dlatego, że doskonale wpływają na poprawę wydolności krążeniowo – oddechowej, napięcia mięśni oraz przyczyniają się do rozbudowy tkanki mięśniowej. Bardzo ważnym pozytywem korzystania z siłowni plenerowych jest możliwość ćwiczenia bez opłat oraz przez często przez całą dobę, w zależności od wolnego czasu, indywidualnego rytmu dnia oraz chęci.

Siłownie zewnętrzne cieszą się dużą popularnością wśród osób, które prowadzą rekonwalescencję po urazach. Doskonale sprawdzają się w przypadku osób starszych, które mogą codziennie dbać o zachowanie kondycji, a także w przypadku osób niepełnosprawnych, dla których powstają specjalne urządzenia integracyjne.

Jeśli chodzi o integrację pomiędzy osobami ćwiczącymi, wspólna aktywność na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem do zawarcia nowych znajomości. Dzięki pozostałym użytkownikom wzrasta motywacja do wykonywania ćwiczeń. Wysokiej jakości, starannie zaprojektowane siłownie zewnętrzne, wraz z urządzeniami, ławkami oraz miejscem na wyrzucenie odpadów są doskonałym sposobem na codzienny, aktywny relaks. Odpowiednie oświetlenie siłowni plenerowych poprawia ich funkcjonalność, zapewniając bezpieczeństwo po zmroku.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień