Zszywacz – niezbędnik w kolekcji każdego majsterkowicza

Zszywacze

Zszywacz to element niezbędny w kolekcji każdego majsterkowicza. Zszywaczy używa się nie tylko do spinania papieru, ale także właśnie w warsztatach, przy poważniejszych pracach remontowych czy budowlanych. Sprawdź do czego może przydać się zszywacz.

Zszywacz, nazywany również takerem, służy do szybkiego łączenia z sobą różnego rodzaju materiałów poprzez wbicie zszywki lub sztyftu. Łatwość użytkowania przyczynia się do popularności takerów, wynosząc je na pierwsze miejsce na liście akcesoriów DIY. Zszywacze są stworzone do prac dekoracyjnych, wykończeniowych i instalacyjnych, bez problemu i pewnie złączą z sobą materiały. Potwierdzeniem ich użyteczności jest fakt, że zszywacze stały się nieodłącznym elementem wyposażenia warsztatu stolarskiego, zakładu tapicerskiego, wyposażenia dekarzy, monterów, ekip budowlanych i pasjonatów rękodzieła.

W zależności od tego, co wprawia zszywkę w ruch rozróżniamy zszywacze:

ręczne – wyrzut zszywki jest uruchomiony poprzez naciśnięcie spustu
elektryczne – wykorzystują prąd, by nadać zszywką większą prędkość
młotkowe – wyrzut zszywki następuje po uderzeniu o powierzchnię

Jedmar to firma, w której od 2003 roku liczba stałych klientów stale się powiększa – to świadczy o tym, że firma oferuje urządzenia najlepszej jakości i jest sprawdzonym oraz wiarygodnym partnerem handlowym. Sklep Jedmar współpracuje z największymi producentami narzędzi na świecie, ponadto działa nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą. Zdecydowanie warto zajrzeć na stronę: https://jedmar.pl/, aby dowiedzieć się o firmie czegoś więcej. Na oficjalnej stronie Jedmar można zobaczyć listę producentów, a także poczytać ciekawe artykuły (w ramach tworzonego przez firmę bloga). Oferta jedmar.pl obejmuje m.in. gwoździe, gwoździarki elektryczne, wkręty ciesielskie, wiązarki, zszywacze i wiele więcej! Zobacz.

Zszywacze dla majsterkowiczów i profesjonalistów

W gronie majsterkowiczów najpopularniejsze są zszywacze ręczne, które przyspieszają pracę i łączą ze sobą różne elementy szybko, a do tego można ją nabyć w bardzo przystępnej cenie. W zakładach tapicerskich taker ręczny leży obok pistoletu tapicerskiego i zszywacza elektrycznego. Ten sprzęt łączy tkaniny, skóry i drewno zapewniając estetyczny efekt końcowy. W zaciszu własnego domu ręczny zszywacz pomoże odrestaurować nadgryzione zębem czasu krzesła i wyczarować ramki na rodzinne zdjęcia w mgnieniu oka.

Zszywacz młotkowy króluje pośród ekip budowlanych i remontowych dlatego, że pracuje się z nim najszybciej. Ta szybkość jest niezbędna przy pracy nad pokryciami dachowymi, wykładzinami czy izolacją.

Praca ze zszywaczem nie wymaga doświadczenia – źle wbitą zszywkę można łatwo wyjąć przy pomocy narzędzia o wielemówiacej nazwie – wyciągacz.

Wybierając zszywacz z szerokiej oferty produktów dostępnych na rynku warto ustalić, do jakiego rodzaju prac jest nam potrzebny taker. Potrzebujesz szybko i często łączyć ze sobą elementy? Wybierz zszywacz młotkowy!

Okazjonalnie majsterkowanie – ręczny taker wystarczy

Planujesz budowę? Będziesz potrzebował często i szybko łączyć ze sobą różne materiały? Wybierz zszywacz elektryczny albo pistolet tapicerski.

Kiedy określiłeś już rodzaj urządzenia, którego szukasz czas przyjrzeć się detalom. Zwróć uwagę na:

budowę zszywacza
ergonomiczny kształt
rodzaj używanych zszywek

Dodanie zszywacza do swojej kolekcji narzędzi zaowocuje skróceniem czasu pracy w wielu przypadkach, nie tylko podczas budowy, ale też może zainspirować do eksperymentów takich jak samodzielnie odrestaurowanie kanapy, własnoręcznie zmieniając tapicerkę. Zszywacz pomoże zbudować karmnik dla ptaków, a także leżak, by odpoczywać w promieniach słońca słuchając ich trelli, bez bólu kciuka od przypadkowych uderzeń młotka.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

    • Tadek
    • 8 listopada 2021
    Odpowiedz

    Kapitalne urządzenie, właśnie zabieram się do remontu pokrycia dachu, żeby zdążyć jeszcze przed zimą. Ten zszywacz bardzo mi ułatwi pracę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień