Przygotowanie auta do lata – najlepsze produkty do pielęgnacji samochodu

Woskowanie samochodu

Zbliżające się lato wymaga odpowiednich przygotowań, także w sferze pielęgnacji samochodu. Przygotowanie samochodu do lata nie jest skomplikowane – wystarczy pamiętać o kilku rzeczach. Sprawdź co należy zrobić aby Twój samochód był zadbany i sprawny w lecie.

Przygotowanie samochodu na lato to zbiór kilku procesów, które pozwalają cieszyć się zadbanym i sprawnym samochodem w ciepłe dni. Odpowiednie nastawienie, chęci oraz produkty do pielęgnacji samochodu pozwolą Ci samodzielnie zadbać o Twój samochód i odpowiednio przygotować go na sezon letni. Podpowiadamy o czym należy pamiętać – sprawdź!

Kosmetyki samochodowe

Aby właściwie zadbać o nasz samochód warto zakupić profesjonalne kosmetyki samochodowe pochodzące od dobrego producenta. Takim właśnie jest Show Car Shine, który oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji samochodu najlepszych marek. Na stronie znajdziecie także wiele informacji dotyczących tego jak wykonywać poszczególne zabiegi pielęgnacji samochodu oraz wyczerpujące opisy produktów pozwalające zapoznać się z działaniem danego płynu czy wosku jeszcze przed jego zakupem. Sprawdź!

Pamiętaj o wymianie opon zimowych na letnie

Wielu kierowców wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że wymiana opon zimowych na letnie jest absolutnie konieczna. Wszystko dlatego, że tworzywo, z którego wykonane jest koło przystosowane do zimowych warunków nie nadaje się do jazdy po gorących, rozgrzanych od upalnego słońca drogach. Umowna granica wyznaczająca kiedy należy zmienić opony wynosi 7 stopni Celsjusza. Oznacza to, że kiedy średnia temperatura wynosi powyżej 7 stopni, należy wymienić zimowe opony na letnie, zaś poniżej – letnie zastąpić zimowymi.

Wyjątkiem stanowiącym odstępstwo od tej reguły są opony wielosezonowe dedykowane tym kierowcom, którzy preferują spokojną jazdę, raczej na krótkich dystansach.

Porządnie umyj samochód!

Przygotowując auto na lato należy pamiętać, że po zimie na karoserii, i przede wszystkim podwoziu naszego samochodu, znajduje się sporo brudu, m. in. w postaci soli drogowej. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie mycie auta. Musimy więc pamiętać, aby – jeszcze zanim przystąpimy do mycia właściwego – porządnie spłukać pozostały po zimie osad. Skrystalizowana sól oraz inne osady wszorowane w karoserię samochodu wraz z szamponem mogą prowadzić do powstania drobnych mikrouszkodzeń i zarysowań lakieru, które wpływają nie tylko na estetyczny wygląd pojazdu, ale także ryzyko powstania większych uszkodzeń.

Dobrą alternatywą dla tradycyjnego mycia samochodu jest zyskujące na popularności mycie bezwodne samochodu, które nie generuje szkodliwych dla środowiska ścieków. Dzięki temu możemy bez obawy o mandat wykonywać czyszczenie na własnym podwórku.

Samodzielne mycie samochodu

Zadbaj o warstwę ochronną samochodu

Należy pamiętać, że ciepłe dni generują nie tylko przyjemny klimat, ale i dużą dawkę słońca, a w konsekwencji szkodliwego dla naszej skóry oraz lakieru promieniowanie UV. Samochód powinniśmy więc pozostawiać w zacienionych miejscach lub garażu. Ponadto, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie powłoki ochronnej w postaci wosku samochodowego. Woski samochodowe nie tylko ochronią lakier od szkodliwego promieniowania słonecznego, ale także drobnych uszkodzeń mechanicznych. Zapobiegają także blaknięciu lakieru oraz ponownemu osadzaniu się brudu w szybkim tempie. Ważny jest jednak zakup odpowiedniego wosku od sprawdzonego producenta oraz właściwe przeprowadzenie procesu nakładania preparatu.

Nie zapomnij o klimatyzacji!

Przygotowując samochód na lato nie wolno zapomnieć o przeglądzie klimatyzacji. Okresowy przegląd pozwoli nam zapobiec powstawaniu grzybicy oraz wdmuchiwaniu nagromadzonych zimą bakterii i drobnoustrojów do wnętrza pojazdu. Zarówno sprawdzenie stanu klimatyzacji, jak i uzupełnienie czynnika to czynności niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sprzętu latem.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień